Prvé kroky k bazénu

PÚCHOV, 25. februára – V pondelok, chvíľku po štvrtej, Krytá plaváreň v Púchove privítala budúce nádejné talenty. Bola totižto otvorená, ako každoročne, plavecká prípravka pre deti. Plavecký klub Matador Púchov dal príležitosť v podobe kurzu pre deti nad 5 rokov, aby sa zoznámili s vodou a naučili sa plávať. Tento kurz pokračuje aj v pondelok 4.3. a je tu opäť možnosť, kam prihlásiť svoje ratolesti a zamestnať ich zmysluplne, zdravo a hlavne v športovom duchu.
Plavecká prípravka je pre začiatočníkov prvým krokom ku získaniu skúseností s vodou a pohybom v nej. Voda dáva priestor deťom pre hru v kolektíve a pre nadobudnutie plaveckých skúseností. Záujem o kurz bol veľký, pretože deti sa učia ako sa udržať nad hladinou, majú príležitosť postúpiť do plaveckých skupín a venovať sa dokonca plávaniu profesionálne. Vedúci výcvikov im vysvetlia, čo všetko je dôležité pri plávaní a ako robiť tento šport správne.
Deti sú rozdelené do plaveckých skupín po dvoch týždňoch, podľa toho ako sa dokážu vo vode hýbať a či sa na jednotlivých tréningoch zlepšujú vo výkonnostiach. „Bazén je miesto kam sa chodia deti vyblázniť a spoznať nových kamarátov, ale takisto kam sa chodia unaviť a posnažiť sa o to byť v skupine najlepšími,“ prezradila vedúca výcviku.
Krytá plaváreň v Púchove čaká na svojich priaznivcov aj v pondelok prvý marcový týždeň. Stačí len deti prihlásiť priamo pred začiatkom kurzu a zobrať im plavky. Deti budú rásť doslova ako z vody.Pridaj komentár