Prvý deň na univerzite: Nemeškali len študenti, ale aj vyučujúci

Prvákov, ktorí začali vysokoškolské štúdium na Katolíckej univerzite v Ružomberku, sme sa opýtali ako sa im páčil prvý deň.

Táňa (fakulta zdravotníctva): Pochádzam z Ukrajiny a rok som študovala na univerzite v Kyjeve. Je to obrovský rozdiel – už len pri prvom pohľade na budovu fakulty zdravotníctva, ktorá mi pripadala veľmi malá. Pred prvou hodinou som sa bála, že to bude ťažké a že nebudem ničomu rozumieť. Ale všetko dopadlo veľmi dobre.

Peter (pedagogická fakulta): Do školy sa mi vôbec nechcelo. Na prvú hodinu som prišiel neskoro, ale nevadilo to, lebo vyučujúci tam nebol. Deň prebehol v pokoji a bez stresov.

Simona (fakulta zdravotníctva): Prvý deň ma prekvapilo množstvo ľudí okolo Fakulty zdravotníctva. Najviac som sa bála prístupu učiteľov k nám študentom.

Janko (filozofická fakulta): Prvé čakanie na hodinu nebolo ničím výnimočné, pozeral som na spolužiakov a oni na mňa. S rozvrhom som veľmi spokojný, mať voľný piatok je výborné.

Marek (pedagogická fakulta): Prvý deň na univerzite bol normálny. Moji spolužiaci sú príjemní ľudia, mierne šialení a plusový bod majú moje krásne spolužiačky.

 

 

 Pridaj komentár