Psylesia tales – trance awaking

MARTIN, 16. februára, Base club – Po dlhom tichu v oblasti martinskej prsytrance komunity sa v novo otvorenom bare uskutočnila PSYLESIA TALES-trance awaking hudobná party. Martin sa tak opäť mohol privítať fanúšikov tejto subkultúry, ktorí tu kedysi mali dobré zázemie. Akcie sa zúčastnili zástupcovia Psylesia crew zo susedného Poľska. Hudobne prispel aj Dj Deagon z Electro playground a Psyalaska okrem hudby priniesla aj výzdobou. Tú ocenili aj návštevníci, ktorí psytrance a psychedelickú hudbu dovtedy nepoznali.

Na otázku prečo si vybral práve túto akciu a ako sa mu páči odpovedal návštevník Peter:

Som tu kvôli kamarátom, nie je to hudba ktorú by som bežne počúval, ale akcia je vydarená, myslím že by mohla osloviť veľa ľudí. Hlavne je tu skvelá výzdoba.“  Akcie sa zúčastnilo predovšetkým množstvo priaznivcov a fanúšikov tohto žánru, ktorý nie je výhradne iba o hudbe.

„Prišli ľudia napríklad z Námestova alebo Nových Zámkov“  hovorí majiteľ baru, ktorý sa od svojho nedávneho otvorenia profiluje na undergroundový priestor, avšak nie len pre náročných návštevníkov, „V budúcnosti samozrejme chceme organizovať aj takéto akcie, ale všetko závisí od toho ako dopadne táto.“ dodáva.

Čo bude nie je celkom isté, ohlasy však boli pozitívne, ľudia sa bavili, skalní fanúšikovia boli nadšení. Nový vietor v oblasti martinských undergroundových podnikov prináša teda veľa očakávania a záujmu o to, ako sa budú veci vyvíjať ďalej. Na záver doplnenie lineup-u:

22,00-23,30-DEAGON (Electro playground)
23,30-01,00-MAVERICK (Psyalaska crew)
01,00-02,30-HARABURDA (Psyalaska tribe)
02,30-04,00-STYROPIAN (PL)
04,00-06,00-TLG/BUBBLEGUM (PL)

Fotografia: Tomáš „Maverick“ LaubePridaj komentár