Pulz rádio zavítalo do Trnavy

Počas víkendu od 10. – 13. apríla sa opäť zišli vysokoškolské internátne rozhlasové štúdiá (IRŠ) na celoslovenskej súťaži RádioRalley 2014. Naše univerzitné Pulz rádio tam nemohlo chýbať.

Hosťujúcim rádiom v poradí už desiateho ročníka RádioRalley2014 bolo rádio Aetter z Trnavy. Súťaže sa zúčastnilo 10 rádií zo Slovenska, ale aj z Česka. Tento ročník obohatili svojimi nahrávkami rádiá TLIS Bratislava, rádio Aetter Trnava, Rapeš Žilina, Rádio X Žilina, Rádio PaF Prešov, ŠTuRKo Košice, Rádio 9 Košice, Rádio R Brno, Rádio K2 České Budějovice a samozrejme, naše univerzitné  Pulz rádio.

Súťažilo sa počas štyroch dní, kedy všetci členovia rádií počúvali, pracovali a hodnotili. Nechýbala ani odborná porota v zložení: Erika Slaná ( rádio Jemné Melódie), Martin Chynoranský (rádio Jemné Melódie), Jakub Gabriel (herec, spevák),  Ľuboš Kasala (predseda poroty) a taktiež v porote nesmeli chýbať ani technici. „Som naozaj rád, že myšlienka, ktorá vznikla pred desiatimi rokmi v Žiline,  má zmysel,“ vyjadril sa Kasala na otázku o vzniku RádioRalley.

Víťazným rádiom desiateho ročníka bolo rádio PaF z Prešova. Pulz Rádio si odnieslo domov tento rok 3 diplomy v rôznych kategóriách. Po prvýkrát sa RádioRalley 2014 zúčastnil aj moderátor Ján Zošák, ktorého teší úspech Pulz rádia. „Ide dobrým smerom, ale aj tak si myslím, že sa máme ešte čo učiť od iných rádií. Verím, že o rok to bude oveľa viac diplomov.  Chce to len ťahať za jeden koniec,“ povedal.

RádioRalley je celoslovenská súťaž internátnych  rozhlasových štúdií, ktorá vznikla v roku 2004 v Žiline.Pridaj komentár