Pulz rádio znovu vysiela

Začal sa nový akademický rok a s ním aj vysielanie Pulz rádia. Vyspovedali sme trochu jeho riaditeľa Rasťa Kubu.

 

Čo môžu od Pulzu očakávať poslucháči tento rok?

 

Poslucháči sa môžu tešiť na už klasické relácie, ktoré môžu poznať z minulých rokov. To je Popoludnie s Pulzom, Električka, BassHead, Medzi riadkami a možno pribudnú aj nejaké nové.

 

Minulý rok ukončilo štúdium niekoľko Pulzákov. Ako vyriešite tieto voľné pozície?

 

Áno, minulý rok nejakí Pulzáci promovali, takže sme sa rozhodli urobiť konkurz, ktorý bol 2.októbra. Prijali sme 14 veľmi šikovných a mladých študentov, väčšinou prvákov. Najviac sa ich hlásilo na pozíciu moderátorov. Verím, že budú kreatívni, že prídu s vlastnými nápadmi a reláciami, ktoré budú rádio ďalej rozvíjať.

Prijali sme aj nových technikov, ktorí zabezpečia rádio či už po audiovizuálnej stránke, alebo technickej. Tak isto máme aj nových „webdesignerov“, ktorí sa postarajú o to, že náš web bude prehľadnejší, aktuálnejší a v dohľadnej dobe by tam mali byť aj fotky nových členov. Pribudne aj lišta, ktorá bude informovať o aktuálnych udalostiach, ktoré sa na univerzite budú diať.

 

Čo hovoríte na nové priestory rádia v knižnici? V čom je lepšie a v čom horšie ako staré štúdium rádia.

 

Tieto priestory sú podľa mňa veľmi pekné, akusticky sú tiež veľmi dobré. Nevýhodou je, že réžia a štúdio sú oddelené tenším sklom, čo niekedy, keď sa napríklad technik hlasnejšie zasmeje, je to v samotnej relácii počuť. Čo však na druhej strane môže vyznieť autenticky, že sa aj my pri vysielaní bavíme, že sme ľudia a nie stroje. Ďalšou nevýhodou je, že v knižnici nie je ešte spoľahlivo spojazdnené wi-fi, čo, dúfam, bude v budúcnosti riešené, keďže to trochu brzdí.

Za výhodu môžeme považovať to, že v tomto novom štúdiu sa nekríži televízia a rádio. Každý máme konečne vlastné priestory. Doteraz, keď televízia potrebovala niečo nahrať alebo zostrihať, tak sme zrušili reláciu, alebo ju presunuli a uvoľnili im priestory. Teraz sa už nebudeme navzájom obmedzovať.

 

Môžeme počas roka očakávať aj nejakých špeciálnych hostí?

 

Špeciálnych hostí bude počas roka v rádiu dosť, keďže na Katolíckej univerzite sa s pravidelnosťou organizujú podujatia s významnými osobnosťami. Títo hostia sú automaticky pozývaní k nám do rádia, či už na krátke rozhovory, alebo odpovedajú na zvedavé otázky poslucháčov. Sú to väčšinou ľudia z politiky, literatúry a kultúry.

 

Aký je tvoj názor na skrátené vysielanie rádia?

 

Knižnica, v ktorej teraz rádio sídli, je otvorená len do 18:00 a naše rádio má povolené vysielať od 15:00 do 17:30. Dúfame však, že vedenie časom tieto otváracie hodiny upraví a s tým príde aj upravenie vysielacieho času Pulzu. Verím, že prejdeme na štandardný vysielací model, čo je od 16:00 do 21:00, od pondelka do štvrtku.

Ako šéf rádia máš nejaké plány, napríklad na nové relácie?

 

Moja vízia je, aby sme boli aktuálni, aby sme rástli a aby sme sa nezmenili a zostali tým istým rádiom, akým sme boli v minulosti, aby sme hrali inú hudbu, živú hudbu, čo je vlastne aj sloganom Pulz rádia. Osobne by som bol veľmi rád, keby sa nám stále darilo pozývať exkluzívnych a zaujímavých hostí.

  Viac fotiek z konkurzu nájdete tu

 https://plus.google.com/photos/117162271168120058125/albums/5937556879349904801

 

Autor: Jakub FullaPridaj komentár