Radio Rallye 2013

Počas tohto víkendu sa deviatykrát zišli vysokoškolské internátne rozhlasové štúdiá (IRŠ), univerzitné rádiá a rozhlasové krúžky na celoslovenskej súťažnej prehliadke Rádiorallye 2013 a ani naše univerzitné Pulz rádio tam nemohlo chýbať.

Tento rok sa zúčastnili rádiá  TLIS Bratislava, Aetter Trnava, INRO Zvolen, RAPEŠ Žilina, Rádio X Žilina, PULZ rádio Ružomberok, ŠTuRKo Košice, RÁDIO 9 Košice a PaF Prešov. Účasť z minulého roka si zopakovali aj stredoškoláci z Rádia ŠOK (Gymnáziium  Svätej Edity Steinovej Košice). Nováčikom bolo stredoškolské GTA rádio z Gymnázia sv. Tomáša Akvinského v Košiciach.

Tohtoročná Rádiorallye  bola prvý raz podujatím s medzinárodnou účasťou: pozvanie prijali dve amatérske rádiá z Českej republiky: Rádio K 2 z Juhočeskej univerzity v Českých Budějoviciach a Rádio R z Masarykovej univerzity Brno, a tak sa súťaž stala oficiálne nielen tou slovenskou ale aj medzinárodnou. Súťaž prebiehala počas štyroch dní, kedy každý tím rádia tvrdo pracoval na nahrávkach, ktoré si odborná porota ale aj uchádzači vypočuli a ohodnotili.

Okrem hodnotenia nahrávok, ktorých bolo celkovo až 217, sa na klasifikácii podieľali nielen zúčastnené rádia ale aj odborná porota zložená z moderátorov a technikov zo známych  komerčných rádií. Oficiálnym víťazom súťaže sa stalo domáce rádio RAPEŠ, ktoré si odnieslo aj veľké množstvo ocenení. Naše Pulz rádio sa umiestnilo na piatej priečke a odnieslo si päť diplomov z rôznych kategórií.  K tomuto úspechu sa vyjadril aj jeden  z členov vedenia, vedúci technik Róbert Brišák: ,,Rádio Rallye bola moja prvá premiéra, ktorú som počas môjho pôsobenia v Pulz rádiu absolvoval. Prinieslo mi to ako technikovi  mnohé zážitky a skúsenosti, s ktorými máme čo robiť a budem sa snažiť  aby sa naše rádio posunulo opäť o krok dopredu aj po technickej stránke. Čakal som síce viac ocenení, ale zrejme naše nahrávky neprekonali silnú konkurenciu. Na budúci rok bude tím Pulz rádia opäť bojovať o prvenstvo najlepšieho IRŠ rádia na Slovensku.“

Autor: Zuzana Budzáková

Foto: PULZ rádioPridaj komentár