Recenzia filmu: Ona- Bájna láska systém prenáša

Od začiatku kinematografie sa filmy točia hlavne o láske a vzťahoch, ktoré nie sú vždy  najšťastnejšie. Čím ďalej, tým viac sa začínajú filmy podobať na tragédie a vytráca sa z nich kúsok radosti. Tak to je aj v prípade filmu Ona od režiséra Spikea Jonzeho, ktorý hovorí hlavne o osamelosti v modernom svete plnom informačných technológií. Človek by povedal, že režisér priťahuje divnosť a všetko nevšedné. Dlho sa čakalo na jeho ďalší film, ktorý by nebol len nejakou všednou odrhovačkou akou bývajú dnešné filmy. A tak vznikol príbeh s názvom „ONA“.

Jednoduchý názov neprezrádza o deji filmu skoro nič, ale aj napriek tomu je záhadný, čo láka divákov pozrieť si ho a objaviť, čo sa za ním skrýva. Tí, ktorí by čakali nejaký dojímavý romantický príbeh, budú veľmi sklamaní. Aj keď film zobrazuje lásku, nejde o rutinnú záležitosť.

Prvá polovica filmu pôsobí ako romantická komédia s príjemným nahliadnutím do virtuálnej budúcnosti, avšak aj tá najpríjemnejšia romanca sa raz skončí. Či už dobre, alebo zle, to neprezradím.

Každý, kto si tento film  pozrie, určite zmení pohľad na život, možno nie o 180 stupňov, ale aspoň o nejaký ten stupeň. Podobne ladený film by ste ťažko hľadali, preto je originálnym kúskom v doterajšej kinematografii.

 

Her, 2013

USA, 126 min.

Komédia / Romantický / Sci-Fi

Hrajú: Scarlett Johansson, Olivia Wilde, Amy Adams, Rooney MaraPridaj komentár