RegioJet prináša mnoho výhod cestovania

Dva mesiace pred oficiálnou zmenou cestovného poriadku odštartoval skúšobnú prevádzku na trase Košice – Žilina – Praha súkromný železničný prepravca RegioJet. Cestujúcich chce nalákať na komfort a nízke ceny lístkov.

RUŽOMBEROK, 14. októbra 2014 – Flotila 40 klimatizovaných železničných vozňov RegioJet zahŕňa vozne s označením Relax alebo Business. Súčasťou vlakovej súpravy, ktorá bude premávať na Slovensku, je najmodernejší vozeň od rumunského výrobcu ASTRA Vagoane Calatori vybavený sedačkami so zabudovanými dotykovými displejmi. Svoje miesto si tu nájdu aj deti, pre ktoré je k dispozícii špeciálne kupé s hračkami. Samozrejmosťou sú jedálenské a tiché vozne. „Takých vozňov máme takmer sto a časť z nich využijeme práve na prevádzku medzi Bratislavou a Košicami“, vysvetľuje hovorca Student Agency Aleš Ondrůj.

Z nových vlakov sa tešia aj študenti, ktorí si budú môcť čoskoro užívať moderne vybavené vozne. „Veľmi sa teším na cestovanie, ktoré bolo pre mňa doteraz únavné. Verím, že RegioJet prinesie zaslúžené pohodlie, ktoré sme v starých vlakoch nemali,“ vyjadrila sa Barbora, študentka Katolíckej univerzity v Ružomberku.

RegioJet je súkromný železničný dopravca, člen skupiny Student Agency. V súčasnosti prevádzkuje komerčné vlaky InterCity na trase Praha – Ostrava a od 4. marca 2012 tiež na trase Bratislava – Dunajská Streda – Komárno.

 

Petra MikulajčíkováPridaj komentár