Rekonštrukcia internátu na Hrabovskej ceste

  Internát na Hrabovskej ceste, blok C, čaká po skončení tohto semestra rekonštrukcia. V akademickom roku 2014/2015 sa v ňom nebude dať ubytovať.

Momentálna kapacita internátu je 87 ubytovaných. Po rekonštrukcii by sa mal počet zvýšiť na 146. Pribudnúť by malo 30 izieb, počet spoločenských priestorov, kuchyniek a práčovní. Zvýšiť by sa mala aj celková kvalita poskytovania ubytovacích služieb.

Problém je dnes najmä so spoločnými hygienickými zariadeniami, ktoré sú už v takmer nevyhovujúcom stave. Po prerobení by mali byť vhodné aj pre imobilné osoby a na vyššej estetickej úrovni.

Na tento projekt získala Katolícka univerzita v Ružomberku takmer 2,5 milióna eur z eurofondov. Podľa slov rektora KU Tadeusza Zasępu je získanie ďalších eurofondov výsledkom kvalitného manažovania univerzity a potvrdením jej rozvoja, ktorý sa neskončil len úspešnou výstavbou univerzitnej knižnice, ale pokračuje realizovaním nových ambicióznych projektov. „Verím, že pre študentov a pedagógov KU to bude ďalším signálom, že KU kráča správnym smerom.“ KU uhradí z vlastných zdrojov približne 5% výdavkov.

Okrem rekonštrukcie internátu pôjdu peniaze z eurofondov aj do výstavby digitalizačného parkoviska v areály školy.

Ukončenie rekonštrukcie je naplánované na koniec budúceho rokaPridaj komentár