Rekonštrukcie v UPaC začnú v máji

Univerzitné pastoračné centrum Jána Vojtaššáka v Ružomberku (UPaC) plánuje upravovať svoje priestory.V minulom roku začali vymaľovaním sociálnych zariadení, v máji tohto roku chcú v prestavbách pokračovať.

 

Od začiatku roka  už prebehla výmena plávajúcej podlahy v priestoroch UPaC, ktorú zasponzorovala obec Liptovské Sliače. Zamestnanci centra však ešte majú v pláne vymaľovať všetky priestory a zakúpiť nový nábytok. Financie na nákup nových sedačiek, stolov či stoličiek chcú získať z projektu RENOVABIS, kam už poslali svoje požiadavky. „Nejde síce o rekonštrukcie veľkého rozmeru, ale v našich priestoroch je to kvôli ich zlému stavu  potrebné,“ vyjadril sa Dušan Galica,  duchovný otec pôsobiaci v UPaC. Podľa jeho slov sú úpravy nevyhnutné, hlavne pre polohu centra, ktoré sa nachádza v priestoroch suterénu, čo ovplyvňuje kvalitu stien.

Rekonštrukcia by mala prebiehať od mája do júla, kedy sa na pôde univerzity pohybuje menej študentov. Zamestnanci dúfajú, že bude trvať najviac dva týždne. Do prestavby sa zapoja všetci, ktorí sa pohybujú v UPaC, vrátane kňazov. Úpravy chcú vyriešiť svojpomocne, aj keď chcú privolať aj kompetentného človeka, ktorý im pomôže, či ich usmerní.

UPaC je miestom pre rozličné aktivity športového, duchovného, spoločenského či kultúrneho života. Nachádza sa na pôde Katolíckej univerzity v Ružomberku, no priamo podlieha spišskému diecéznemu biskupovi, ktorý centrum zriadil 1.novembra 2012.

RENOVABIS je Európsky fond pre východné katolícke cirkvi v Nemecku. Pomáha s pastoračnou, sociálnou, ale aj spoločenskou obnovou v krajinách strednej, východnej a juhovýchodnej Európy. Od roku 1993, kedy bol založený Nemeckou biskupskou konferenciou ako „solidárna akcia nemeckých katolíkov ľuďom v strednej a východnej Európe“, pomohol v 29 krajinách Európy pri realizácii viac ako 19 100 projektov v celkovom objeme okolo 56 miliónov eur. Finančné prostriedky pritom putujú do kostolov, ako aj sociálnych, charitatívnych, vzdelávacích a mediálnych projektov.

 

 

Nikola JuríkováPridaj komentár