Rektor KU napísal kondolenčný list rektorovi Ukrajinskej katolíckej univerzity

Rektor Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) Tadeusz Zasępa napísal kondolenčný list rektorovi Ukrajinskej katolíckej univerzity v Ľvove (UKU). Vyjadruje v ňom úprimnú sústrasť a duchovnú blízkosť pre Ukrajinu.

Počas nepokojov v Ukrajine zahynulo už približne sto ľudí. Na námestí nezávislosti v Kyjeve prišiel o život aj pedagóg Bohdan Solchanyk, ktorý pracoval na katedre moderných dejín Ukrajiny na UKU v Ľvove.
Zasiahnutý tragickou správou, rektor ružomberskej univerzity napísal kondolenčný list adresovaný rektorovi UKU Bohdanovi Prachovi. V liste vyjadruje ľútosť a súcit s pozostalými. Pre Zasępu je táto strata aj osobným zármutkom, pretože zosnulého osobne poznal. Zároveň vyzýva študentov, pedagógov a všetkých zamestnancov KU k modlitbám za Bohdana Solchanyka a za mier a pokoj v Ukrajine. „Domov, k nebeskému Otcovi, odchádza zanietený vysokoškolský pedagóg. Nech mu Zmŕtvychvstalý daruje svoj večný pokoj a jeho duša spočinie v Božej sláve,“ uviedol v liste Zasępa.

Odporúčam, aby študenti KU spravili zbierku alebo aj sami odoslali peniaze organizácii Charita. Charita je fantastická svetová organizácia a peniaze poslané na účet tam naozaj prídu. Táto organizácia sa zaoberá chudobnými rodinami a rodinami poznačenými týmito nepokojmi.,“ dodal Zasępa.

UKU je prvou katolíckou univerzitou na území bývalého sovietskeho bloku. Katolícke univerzity sú v neustálom kontakte a spolupracujú v Európskej federácii katolíckych univerzít.

Veronika GrečnárováPridaj komentár