Rektor KU vyzýva k modlitbám za Ukrajinu

rektor

Nedávne konflikty na Ukrajine si vyžiadali viaceré obete. Medzi nimi je tiež pedagóg Ukrajinskej katolíckej univerzity v Ľvove (UCU). Rektor KU Tadeusz Zasepa v mene celej univerzity vyjadril účasť na smútku.

Počas nepokojov na Ukrajine zahynulo okolo sto ľudí, ďalších takmer šesťsto bolo ranených. Medzi obete patrí aj 29-ročný pedagóg Bohdan Solchanyk, ktorý pôsobil na katedre moderných dejín Ukrajiny na UCU. „Medzi katolíckymi univerzitami je veľká solidarita a s našou univerzitou sú si veľmi blízke,“ povedal Zasepa, ktorý okamžite kondoloval rektorovi UCU Bohdanovi Prachovi.

„Dovoľte mi, aby som Vám v mene svojom, v mene vedenia KU, ale aj v mene všetkých jej pedagógov, zamestnancov a študentov vyjadril našu úprimnú sústrasť a spoluúčasť vo Vašom zármutku,“ napísal rektor a zároveň dodal, modlíme sa za mier a pokoj pre ukrajinský ľud.“

Verejnosť môže pomôcť nielen modlitbou, ale aj finančne. Slovenská katolícka charita v spolupráci s partnerskou organizáciou Caritas Ukrajina vytvorila bankový účet, na ktorý je možné zaslať finančnú čiastku, a tak pomôcť obetiam nepokojov. „Caritas je fantastická svetová organizácia. Peniaze poslané na účet sa na Ukrajinu určite dostanú,“ uistil Zasepa.

Katolícka univerzita v Ružomberku aj Ukrajinská katolícka univerzita sú členmi Európskej federácie katolíckych univerzít. Podľa slov rektora KU majú spoločné ciele a vládne medzi nimi veľká solidarita.



Pridaj komentár