Riaditeľ Pulzrádia: Chcel by som rádio zviditeľniť

Novým šéfom Pulzrádia sa stal Róbert Brišák. Študentské rádio chce zviditeľniť a zanechať po sebe výsledok.

V študentskom rádiu Katolíckej univerzity v Ružomberku prebehli voľby nového vedenia. Riaditeľom sa po Rastislavovi Kubovi stal doterajší hlavný technik Róbert Brišák. „Mám za sebou dlhý čas strávený za mix pultom či mikrofónom. Každý riaditeľ má svoju predstavu a mám ju aj ja,“ hovorí novozvolený šéf, ktorý pôsobí v rádiu už päť rokov. Na jeho predošlej pozícii ho teraz vystrieda druhák, Jakub Fulla. „Chcel by som rádio zviditeľniť a predstaviť ho trošku ľudom, či už  počas vysielani alebo poskytnutím našich služieb. Najväčšou výzvou je to, aby po mne ostal nejaký výsledok,“ vraví o svojej vízii Brišák. V hlasovaní o nového riaditeľa rádia získal väčšinu. „Neberiem to ako príležitosťle ako svoju povinnosť.“

Ďalšou zmenou je post PR manažéra, ktorým sa stal dlhodobý člen rádiového tímu Peter Luha. „Mojou úlohou je dohodiť nejakú formu propagácie tomuto univerzitnému rádiu a pomôcť tak cez reklamu či upútavky rozšíriť rady poslucháčov,“ odpovedal Peter Luha na otázku, čo obsahuje jeho funkcia.

Novovytvorenou zložkou je pozícia vedúcej slova, ktorú bude zastávať Miroslava Siváková. Na starosti má predovšetkým obsahovú i formálnu stránku prejavu moderátorov.

Šéfkou spravodajskej sekcie naďalej ostáva Zuzana Budzáková. Tá vyjadrila spokojnosť i s príchodom nových členov, ktorých je tento rok osem. „Sú mladí, šikovní a hlavne so sebou priniesli kreativitu a nápaditosť. To, čo v podstate potrebuje každé dobré médium,“ teší sa z nováčikov Budzáková, ktorá moderuje v študentskom rozhlase už tretí rok.

Ako členku rádia ju motivuje najmä to, že ju práca s hlasom a informáciami baví. „Myslím, že nikde inde by som nedostala príležitosť skúsiť si spracovávanie správ alebo moderovanie. Dáva mi to fantastické základy, ktoré môžem využiť aj v budúcnosti, ak sa budem venovať tejto brandži,“ vraví Budzáková. Spravodajstvo považuje za neoddeliteľnú časť každého rádia. „Táto pozícia si vyžaduje kvalitnú prípravu. Je dôležité vyberať korektné a overené zdroje informácií, ktoré môžu vyjsť do éteru. Snažím sa o čo najväčšiu aktuálnosť, a to isté vyžadujem aj od redaktorov.“ Momentálne dostáva táto sekcia priestor každú hodinu, kedy bežia krátke flash-správy. Raz týždenne je pripravený Hlavný žurnál, kde sú uverejnené aj práce redaktorov. „Dokonca sme uvažovali pred časom, že spustíme samostatný kanál pre vysielanie čistého spravodajstva. Verím, že sa to podarí,“ prezrádza momentálny plán Budzáková.

Pulz rádio je univerzitné rozhlasové vysielanie študentov Katolíckej univerzity v Ružomberku. Vysielanie je moderované od pondelka do štvrtka, od 16-tej do 20-tej hodiny. Zvyšný čas vypĺňa alternatívna hudba. Okrem relácií ako Popoludnie, Zaujalo nás, Súboj a ďalších, prináša spravodajstvo na univerzite a Ružomberka. Rádio získalo v minulosti desiatky ocenení, väčšinu v rámci súťaže internetových a internátnych rádií Radio ralleyPridaj komentár