Riaditeľka knižnice zareagovala na požiadavky študentov

Univerzitná knižnica Katolíckej univerzity (KU) v Ružomberku uvažuje o predĺžení otváracích hodín len počas semestra utorok až štvrtok do 20:00 hodiny.

Po dvoch mesiacoch prevádzky sa univerzitná knižnica (KU) v dňoch od 4. do 7. novembra 2013 na požiadavky študentov, ale aj z vlastnej iniciatívy rozhodla spustiť kampaň „Presvedč knižnicu, aby bola otvorená dlhšie.“ Knižnica sa otvorila do 21:00 hodiny, no záujem o ňu prejavilo malé množstvo študentov.

Počet študentov, ktorí navštívia knižnicu sa počíta cez vstupy pri hlavných dverách do knižnice. Služby a priestory knižnice neboli dostatočne využívané, aby UK KU bola v prevádzke aj po 18:00 hodine. Ukázalo sa, že vo večerných hodinách sa tam nachádzalo 22 používateľov a po 20:00 hodine maximálne traja študenti.

„Každý deň som bol v knižnici do večerných hodín a všímal som si návštevnosť študentov. Záujem bol minimálny nielen o knižnicu, ale aj o kaviareň Francesco a kníhkupectvo don Bosco,“ povedal referent pre vzťahy s verejnosťou Matúš Demko.

Otváracia doba je nastavovaná podľa potrieb pedagógov a študentov. Dlhšia prevádzka univerzitnej knižnice závisí od návštevnosti študentov a rozpočtu UK KU, ktorá pokrýva zabezpečenie a prevádzku. Ak sa univerzitná knižnica otvorí vo večerných hodinách, tak bude sprístupnené iba žlté poschodie na štúdium. Vypožičané služby budú len do 18:00 hodiny.

„Otvorenie knižnice do ôsmej hodiny večer by ma potešilo, nakoľko ju navštevujem pravidle a využívam jej služby,“ povedal študent Filozofickej fakulty Ján.

Autor: Michaela BelkoťákováPridaj komentár