Róbert Brišák: Rádio poznám z každého hľadiska – stál som pri jeho počiatkoch

Prečo si sa rozhodol práve pre prácu v rádiu?

Už od detstva som mal vzťah k technike a k hudbe. Pri počúvaní rádia ma vždy zaujímal jeho obsah, to ako funguje technika a samostatný prenos. Pulz rádio mi túto možnosť dalo. Chcel som nadobudnúť nové skúsenosti, ktoré by som mohol využiť vo svojom osobnom živote. Ako DJ mám k tejto práci blízko a baví ma to.


Kedy si sa začal angažovať v Pulz-e?

V rádiu som začal pracovať pred štyrmi rokmi, kedy sa ma môj vtedajší spolubývajúci opýtal, či nechcem ísť skúsiť prácu do rádia ako vysielací technik. Po osobnom rozhovore so zakladateľkou rádia  a vedúcim technikom, som bol oficiálne prijatý za člena Pulz Rádia. 

 

Ako si prijal to, keď si bol zvolený za vedúceho Pulz Rádia? A čo na to ostatní kolegovia?

J Prijal som to ako službu, ktorú je potrebné vykonávať. Spomedzi kandidátov som sa cítil skutočne byť práve ten kompetentný, ktorý bude schopný viesť rádio aj naďalej. Preto som sa s celým vedením zhodol na takomto riešení . Rádio poznám z každého hľadiska a stál som pri jeho počiatkoch. Myslím, že to bola dobrá voľba. V rádiu som nechal kus seba a svojho času. Kolegovia, ktorí mi dali svoj hlas, boli radi a myslím, že všeobecne tu vládla spokojnosť. Akúsi spätnú proti-reakciu som očakával zo strany oponentov, ktorí kandidovali tiež na túto pozíciu. V konečnom dôsledku však všetko prebehlo v úplnom poriadku a všetko je tak, ako má byť.

 

Byť riaditeľom rádia obnáša zodpovednosť. Ako si sa s tým vyrovnal?

Zatiaľ ako novozvolený riaditeľ rádia ma všetka tá zodpovednosť v podstate iba čaká. Avšak verím, že akýkoľvek problém či záležitosť vyriešim čo najlepšie, ako sa bude dať. Pripúšťam istú mieru strachu, očakávania, ale predovšetkým je to práve zodpovednosť, pretože sa plavím na palube plnej cestujúcich, ktorých musím viesť, a ktorí mi dôverujú.

Máš aj situácie, že si povieš, že riaditeľom byť nechceš?

Určite také situácie sú a nie je ich málo. Stáva sa jednoducho, že nemáte dobrý deň a všetko sa akosi nabaľuje. Ale aj v takýchto chvíľach to je, skutočne, potrebné ustáť. Našťastie mám okolo seba skvelý tím ľudí, na ktorých sa môžem v prípade čohokoľvek obrátiť a spoľahnúť. Nerád dávam najavo to, že mám zlú náladu. Ak už k tomu dôjde, musí to byť naozaj vážny dôvod. Vtedy by ste ma naozaj nechceli stretnúť J

 


V budúcnosti sa plánuješ zaoberať rádiom, alebo by si to skúsil aj v inom odbore?

Čo prinesie budúcnosť je ešte otázne. Sám neviem kam, presne ma to zavedie, ale určite plánujem ostať vo svete techniky v mediálnej sfére. Láka ma vyskúšať si prácu kameramana v televízii.

 

Akú radu by si dal študentom, ktorí sa rozhodnú pracovať v rádiu?

Poradím im to, aby si poriadne premysleli, či naozaj chcú pracovať v tejto inštitúcii. Nechajú tu veľa zo svojho času, ale na druhej strane nadobudnú skúsenosti, zručnosti. Tieto skúsenosti  ich potom posunú hlbšie do reálneho sveta médií, kde budú mať veľmi dobré a pevné základy.Pridaj komentár