Rudolf Jurolek predstavil na pôde KU svoju zbierku básní

 

Autor spirituálnej poézie, Rudolf Jurolek, na svojom autorskom čítaní predstavil svoje nové dielo – zbierku básní Poľné kvety, ale aj autora ilustrácii v  nej,  Jána Kudličku.

 

V priestoroch Univerzitnej knižnice Katolíckej univerzity (UK KU) 21.novembra Rudolf Jurolek odprezentoval svoju najnovšiu zbierku básní, Poľné kvety, ktorá vyšla pod záštitou vydavateľstva Modrý Peter. Dielo je podľa jeho slov iné ako predošlá zbierka Smrekový les, nakoľko sa v básniach neodzrkadľuje len príroda, ktorá je jeho hlavnou inšpiráciou, ale aj mesto.

Ilustráciami do jeho knihy prispel akademický maliar, profesor Ján Kudlička. Na Juroleka zapôsobili jeho diela na výstave, preto sa rozhodol s ním spolupracovať. Podľa jeho slov sú „ilustrácie len výtvarný doprovod, pocit z básne vyjadruje škvrna, línie hovoria o kódoch a znakoch.“

Spoločne s Kudličkom predstavili aj nový projekt, ktorý by chceli stihnúť do Vianoc. Jedná sa o transformovanie  vydavateľstva Skalná ruža a vydanie dvoch knižných titulov.

Rudolf Jurolek sa narodil v Zákamennom na Orave. Študoval na gymnáziu v Námestove, následne na Vysokej škole technickej v Košiciach. Básnicky debutoval s knihou Posunok. Ako novinár a redaktor pracoval pre noviny Orava a o rok neskôr založil aj Malé vydavateľstvo poézie, premenované na Solitudo.Pridaj komentár