Ruža v 1. kole play – off porazila na domácom ľade rytierov z Brezna

Domáci tím mestského hokejového klubu Ružomberok v prvom kole play – off porazil svojho súpera hokejový klub Brezno Knights 2:1 po predĺžení.

Tabuľka po základnej časti definitívne rozdelila tímy do bojov v play – off. Domáca Ruža odohrala svoj prvý zápas proti rytierom z Brezna a zaznamenala svoje prvé víťazstvo, čím je o krok bližšie postúpiť do druhého kola.

Zápas od začiatku veštil značný boj. Ani jeden z tímov si nenechal svoje víťazstvo vziať len tak. Prvý sa z gólu tešil tím hostí, keď v 1. tretine zaznamenal gól hráč s číslom 11 Laubert Lukáš. Ruža mohla vyrovnať po faule hostí, ale samostatný nájazd Patrik Wesselényi nepremenil. Tri sekundy pred koncom prvej tretiny však Ice aréna Stana Mikitu zabúracala po góle svojho tímu, ktorý zaznamenal Učník Peter s číslom 24. „Gól, ktorý sme strelili zároveň so sirénou bol pre nás vykúpením. Nepämetám si, že by sa nám niekedy niečo podobné podarilo. Videl som to na basketbale, no na hokeji veru nikdy. Stav bol zrazu vyrovnaný a my sme vedeli, že máme veľkú šancu,“ uviedol kapitán domáceho tímu Jakub Banáš.

Druhá tretina priniesla množstvo vylúčení na oboch stranách. Diváci neraz krútili hlavami nad rozhodnutiami rozhodcov. Domáci tím čelil dvojminútovému oslabeniu 3:5, no stav zostal nezmenený. Chuť a bojovnosť nebolo možné odoprieť ani jednému tímu, čo vyvrcholilo v predĺženie. To však netrvalo dlho. Rozhodlo sa už v prvých piatich minútach v boji traja na troch. Z víťazstva sa nakoniec tešil domáci tím MHK Ružomberok, ktorý v predĺžení porazil svojho súpera gólom z hokejky Branislava Javorku. „Musím povedať, že v predĺžení sme si viedli oveľa lepšie ako Brezno. V druhom zápase však treba zostať na zemi. Pomohlo by nám menej vylúčení a viac striel na brankára. Do Brezna ideme určite s cieľom ukončiť sériu už v sobotu,“ dodal kapitán Jakub Banáš.

Ruža tak urobila krok k postupu do druhého kola play – off, kde sa už bude hrať o víťaza druhej ligy s tímom zo západnej skupiny.