RUŽOMBEROK BODOVAL NAPLNO V SENICI

Senica, 3.marec 2013 – 20. kolo Corgoň ligy uzatváral nedeľný súboj Senica – Ružomberok. Tréner Senice Vladimír Koník nebude so svojou premiérou určite spokojný, keďže jeho zverenci na vlastnej pôde podľahli Ružomberku 0:3. Hostia podali skvelý kolektívny výkon a získali vôbec prvé víťazstvo na senickej pôde.

V úvode sa hral kombinačný futbal, prevažne medzi šestnástkami. Hostia spod Čebraťa boli aktívnejší, no prvú šancu zápasu mali domáci. V 9. minúte sa nepresadil Diviš. V 18. minúte sa uvoľnil hosťujúci Ďubek, obrana Senice bola pozorná. V 28. minúte sa odhodlal k strele z hranice šestnástky Adam Zreľák, no debutant v drese Ruže mieril iba do rukavíc Švengera. Šesť minút pred koncom prvého polčasu Martin Jurkemik vysunul kapitána Ďubeka, ktorý nedal domácemu gólmanovi šancu – 0:1. Do konca polčasu sa nič vážnejšie nestalo a Ruža odchádzala do šatne spokojnejšia.

Ružomberok bol aktívnejší aj na začiatku druhého polčasu.  V 47. minúte sa po Luptákovom centri dostal do vyloženej šance Ďubek, no jeho strelu zneškodnil Švenger. Debutujúci tréner Senica Vladimír Koník síce nabádal svojich hráčov k aktívnej hre, no jeho zverenci sa v zápase trápili. V 71. minúte si domáci Matej Krajčík dal takmer vlastný gól. O minútu neskôr však senický brankár Švenger inkasoval druhýkrát. Autorom gólu bol striedajúci Almanský – 0:2. Ružomberok hral v pohode a v 82. minúte zasadil domácim definitívne KO. Po Ďubekovej akcii sa lopta dostala k Pekárovi, ktorý nemal problém doraziť loptu do brány – 0:3. Senica sa do samého záveru snažila aspoň o čestný zásah, no domáci si dnes gólové kopačky neobuli.

Ružomberok získal historické víťazstvo na pôde ašpiranta na európske poháre. V nasledujúcom kole ich čaká domáce stretnutie proti Trenčínu.