Ružomberok bude hostiť Final Four Stredoeurópskej ligy v basketbale

Basketbalistky Ružomberka sa po postupe do najlepšej štvorky finálového turnaja Stredoeurópskej ligy v basketbale žien (CEWL) 2015/2016 možu tešiť dvojnásobne. Turnaj bude hostiť práve mesto pod Čebraťom v Koniarni. Final Four sa v Ružomberku odohrá 12. a 13. marca aj s účasťou  tímu MBK Ružomberok.

Z A-skupiny CEWL, v ktorej boli aj naše basketbalistky, postúpil z prvého miesta práve tím MBK. Z druhého miesta sa na záverečnom turnaji predstaví rumunské družstvo CSU Alba Iulia, ktoré zverenkyne Juraja Suju doma v Koniarni porazili jasne 82:63. Z B-skupiny, ktorej základná časť sa ešte dohráva, je už istým postupujúcim česká Kara Trutnov. Záverečnú štvoricu doplní lepší z dvojice ICIM Arad (Rum.), Flying Foxes SVS Post z rakúskej Viedne.

Druhý marcový víkend tak bude metropola Liptova hostiť po 16 rokoch znovu Final Four. Síce nie Euroligy, no Stredoeurópska liga CEWL je tiež bezpochyby veľmi významné podujatie, ktoré rozhodne zviditeľní Ružomberok nielen na basketbalovej mape Slovenska a Európy. Organizátorom významného turnaja bude Mesto Ružomberok, všetky zápasy sa odohrajú v domovskom stánku MBK – športovej hale Koniareň.

“Je pre nás cťou, ale súčasne aj veľkým záväzkom, že vedenie súťaže poverilo práve nás organizáciou finálového turnaja. Veríme, že nie len ružomberský priaznivec basketbalu si nájde cestu do Koniarne, aby si opäť užil  basketbalový sviatok v podaní najlepších štyroch tímov pohára CEWL,“ povedal prezident MBK Ružomberok a zároveň viceprimátor Michal Slašťan.

Branislav Račko

Foto: Facebook MBK RužomberokPridaj komentár