Ružomberok sa dočká rekonštrukcie železničnej stanice

Modernizácia ružomberskej železničnej stanice uľahčí orientáciu v príchodoch a odchodoch vlakových spojov aj našim študentom, či turistom v meste. Vyjsť môže až na štvrť milióna eur.

Budova ružomberskej železničnej stanice je národnou kultúrnou pamiatkou, hoci na to dnes zďaleka nevyzerá. Jej výzor je prvým kontaktným bodom pre turistov, ale aj študentov, ktorí prichádzajú do nášho mesta prvýkrát. Budova v súčasnosti patrí Železniciam Slovenskej republiky, ktoré po minuloročnom výjazdovom rokovaní vlády začali verejné obstarávanie na jej rekonštrukciu. Ide o samotnú budovu stanice a zriadenie automatického infocentra.

Rekonštrukcia, ako taká by mala trvať maximálne štyri mesiace. Stavebné práce zahŕňajú úpravu fasády objektu stanice, úpravu nástupišťa, opravia a doplnia sa aj historické oplotenia, či plechová strecha, osvetlenie. Pribudnú aj nové tabule s názvom stanice.

Potešiteľnou správu je aj plánované doplnenie stanice o digitálne tabule. Cestujúci budú presne a hlavne kedykoľvek vedieť príchody a odchody vlakov a ich meškanie. „V exteriéri aj interiéri stanice osadíme reproduktory. Vo vestibule pribudne odchodová päťriadková tabuľa a na krytom nástupišti osadíme ďalšiu odchodovú obojstrannú tabuľu,“ povedala pre Denník SME hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky Martina Pavlíková.

Ružomberská hlavná železničná stanica bude tak poskytovať cestujúcim informácie hodné dnešnej doby

Autor: Branislav Račko

Foto: www.vlaky.netPridaj komentár