Ružomberok si poradil so Senicou

Senica, 3. marca – prvé kolo jarnej fázy Corgoň ligy zahŕňalo aj súboj, v ktorom si sily zmerali domáca Senica s Ružomberkom. Na vynovenom štadióne Senice vládla celý zápas, na pomery slovenskej ligy, výborná atmosféra. V prvom polčase domáci ani hostia, až na pár šancí, toho moc neukázali.

Prvá vyložená šanca bola až v 38. minúte, keď po Divišovom centri zakončoval vedľa Blackburn. Do vedenia dostal hostí v 39. minúte krásnym halfvolejom kapitán Ďubek. Po tejto strele sa už v prvom polčase nič dôležité neudialo a tak sa pobrali tímy do šatní. Po zmene strán sa zaskočená Senica neprebrala, ba naopak už v 47. minúte mohol kapitán hostí Ďubek opäť skórovať. Domáci Seničania od tohto momentu mali optickú prevahu, ale smerom dopredu nedokázali vymyslieť až na šancu Blackburna z 67.minúty absolútne nič. V tomto zápase sa opäť potvrdilo staré porekadlo, nedáš dostaneš, a tak hostia po druhý krát udreli. Na 2:0 dal prízemnou strelou k pravej žrdi striedajúci Almaský. Po tomto momente sa už Seničania nespamätali. Po zaváhaní domáceho brankára Švengera a obrancu Brabca, upravil do prázdnej brány v 82. minúte na 3:0 ofenzívny stredopoliar Pekár.

MFK Ružomberok sa po tejto hladkej výhre prebojoval na štvrté miesto tabuľky a zaostáva za tretím Trenčínom len o skóre. Ružomberčania potvrdili svoje ambície obsadiť minimálne tretie miesto a zahrať si vo futbalovej Európe.