Ružomberok uvíta vysokoškolákov na stretnutí mládeže Akadem

Už o pár dní sa v Ružomberku začne 22. ročník stretnutia Akademu. Uskutoční sa od 15.-17. novembra v priestoroch Katolíckej univerzity a celé tri dni sa ponesú v  znamení verša z Knihy proroka Izaiáša: „Hľa, tu som, pošli mňa!“

„Hlavným zámerom Akademu je vytvoriť sieť priateľstiev cez celé Slovensko,“ povedala organizátorka stretnutia Viera Hubová. Akademu sa aj v tomto roku zúčastnia študenti z celého Slovenska ako i zo zahraničia, pričom sa očakáva okolo 500 účastníkov.

V programe trojdňového stretnutia nebude chýbať pre mladých okrem spoločných modlitieb, svätých omší a iných duchovných aktivít ako sú tvorivé tímy – workshopy, ani koncert skupiny The Elements. V ponuke tohtoročného stretnutia je 22 tímov, ktoré počas víkendu prinesú rôzne novinky a jedincovi alebo skupine predvedú zaujímavé prednášky.

Akcia je príležitosťou pre študentov vysokých škôl stretnúť sa, zoznámiť sa, ale aj duchovne načerpať silu do života. Na stretnutí nebude chýbať biskup otec Gális, jednotliví lektori workshopov, pedagógovia z rozličných univerzít a kňazi z UPC (univerzitné pastoračné centrá). Kompetentní ubytujú zúčastnených v triedach na Spojenej špeciálnej škole v Ružomberku, kde na nich čaká okrem iného aj spoločná večera.

„Špecialitou“ tohto ročníka Akademu je, že sa nesie v odkaze Svetových dní mládeže v Riu, ktorý predniesol veriacim pápež František: „Najlepšími misionármi mladých sú mladí.“ I preto sa Akadem každým rokom teší účasti nových mladých ľudí.

foto: www.akadem.skPridaj komentár