Ružomberok znovu privítal svojich majstrov pera

 

RUŽOMBEROK – V Galérii Ľudovíta Fullu sa 4. decembra už po desiatykrát stretli ružomberskí spisovatelia, aby sa pochválili svojou najnovšou tvorbu.

 

Organizátormi tohto stretnutia boli Matúš Demko, žurnalista a držiteľ Novinárskej ceny Slovenského syndikátu  novinárov a Radislav Kendera, predseda Literárneho klubu ružomberských spisovateľov.

Podujatie moderoval Rastislav Kendera spolu so slovenskou poetkou Annou Ondrejkovou, ktorá predstavovala jednotlivé knihy.  Svoje diela prišli ukázať aj hostia ako Milan Igor Chovan, Stanislav Brtoš alebo Anton Lauček. Mesto Ružomberok zastupoval viceprimátor Stanislav Bela.

Pamätné listy a ceny primátora mesta získali korepetítorka Stefka Palovičová-Kovačeva a režisér Ivan Kočner. Pamätný list za reprezentáciu Ružomberka dostal aj Jozef Ivaška. „Som veľmi rád, že si na mňa primátor spomenul. To sa nestáva tak často,“ poznamenal Ivaška, spevák žijúci v Rakúsku.

Hudobné vstupy v programe zabezpečovala Katedra hudby Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku pod organizačnou taktovkou klaviristky Stefky Palovičovej – Kovačevy. Vystúpil aj Jozef Ivaška so svojimi piesňami.

„Desiaty ročník dopadol fantasticky. Viacerí hostia chceli prísť, považovali to za svoju povinnosť a hlavne, cítili sa príjemne,“ vyjadril sa organizátor Kendera.

 

Foto zdroj: http://spolokza.wordpress.com/2013/12/13/jubilejne-stretnutie-x-v-ruzomberku/Pridaj komentár