Ružomberské zdravotnícke dni: Na konferencii bola medzinárodná účasť

Deviaty ročník Ružomberských zdravotníckych dní, ktoré boli venované stému výročiu vzniku vojenskej nemocnice v Ružomberku, sprevádzal bohatý program.

stažený soubor

Ružomberok, 06.11.2014-  Dvojdňová  zdravotnícka konferencia sa koná len raz do roka, a preto je pre organizátorov dôležité, zabezpečiť príjemnú atmosféru a rovnako pozvať zaujímavých hostí. Na deviaty  ročník bolo pozvaných 108 hostí z Česka, Slovenska i Poľska.

Neprednášali len profesori, ale aj študenti z rôznych odborov. Na katedre urgentnej zdravotnej starostlivosti ,bolo hneď niekoľko zaujímavých hostí. Jedným z nich, bol aj študent druhého ročníka urgentnej zdravotnej starostlivosti, ktorý mal možnosť byť tri mesiace v Afrike. ,,Hnevá ma ak spomeniem slovo Afrika každému hneď napadne chudoba, choroby a hlad. Priznávam v určitých oblastiach to tak je. No to sú len tie najchudobnejšie časti Afriky. Ja som bol napríklad v takej časti kde bola nádherná príroda a bol tam pokoj.“

Na konferenciu bol pozvaný učiteľom z katedry. ,,Opýtal sa ma či by som mal záujem prednášať na konferencii. Povedal som prečo nie ?“ Rozprával i o tom, aké je ťažké dostať sa ku zranenému. ,,Oni nemajú ulice ani označené domy. Viete si predstaviť aké náročné bolo nájsť postihnutého.“

Svoju desaťminútovú prezentáciu, ukončil vtipným príbehom ako sa stal „oteckom“. ,, V Afrike sú nastavení tak, že pre nich je pôrod čisto ženská záležitosť. Aj preto musia muži čakať pred sálou. Bol som tam s jej manželom on bol mimochodom manažér. Zazvonil mu mobil a odvolali ho na nejakú poradu. Poprosil ma či by som tam nepočkal. Keď odišiel, vyšla sestrička a keďže som tam bol jediný chlap, dala mi do rúk dieťa so slovami: blahoželám stali ste sa otcom“.

Viktória Gaľová

 Pridaj komentár