Ružomberskí tanečníci zvíťazili

RUŽOMBEROK, 17.marca –  Minulú sobotu sa uskutočnilo v Kultúrnom dome Andreja Hlinku prvé kolo slovenského pohára v tanečnom športe. Súťažiace páry zabojovali aj o cenu primátora mesta.

K organizácii sa vyjadril rozhodca a jeden z usporiadateľov Róbert Szolnoki: „Každý rok už tradične pripravujeme jednu veľkú tanečnú súťaž v Ružomberku. Je nám naklonené mesto aj sponzori a súťažiaci sem chodia radi, lebo mesto je situované takpovediac v strede Slovenska.“

Mesto pod Čebraťom reprezentovali Michal Čuvala a Veronika Maslová, ktorí obsadili striebornú priečku. „Som šťastný, že sme vyhrali. Obavy som mal len na začiatku, pretože partnerka bola odcestovaná a netrénovali sme toľko, koľko sme chceli,“ prezradil Michal.

„Láska k tancu u mňa vytrvala aj napriek zraneniam zo športu. Teším sa a dúfam, že budeme úspešní aj naďalej,“ pridala sa Veronika.

Udalosť sa konala v Ružomberku už po jedenástykrát. Tento rok sa jej zúčastnilo viac ako tristo párov, čiže dosiahla rekordný počet tanečníkov. Návštevníci obdivovali súťažiacich v troch kategóriách: deti, juniori a dospelí. Išlo o spoločenské a latinsko-americké tance.

Lívia Šimčeková

Plagát : www.kdah.sk

 Pridaj komentár