Sárova Bystrica hľadá moderátorské talenty

Sárova Bystrica je regionálna súťaž pre mladých moderátorov, ktorá doteraz pravidelne prebiehala v Liptovskom Mikuláši. Organizátori sa rozhodli, po dohode s hovorcom Katolíckej univerzity v Ružomberku Vladimírom Buznom, že 5. ročník regionálnej súťaže sa uskutoční 17. októbra 2013 v rozhlasovom štúdiu Katolíckej univerzity v Ružomberku.

 

Súťaž prebieha v dvoch súťažných kategóriách, prvá kategória je určená pre žiakov základných a stredných škôl a druhá kategória je pre študentov vysokých škôl.

Samozrejme, do tejto súťaže sa nemôžu zapojiť súťažiaci, ktorí už nejakým spôsobom profesionálne pôsobili v rozhlasovom alebo televíznom médiu,“ objasnila organizátorka regionálneho kola súťaže Eva Štofčíková.

Žiaci a študenti súťažia v štyroch disciplínach. Začínajú spravodajstvom a reklamným shotom. V ďaľšom kole majú pripravený rozhovor s osobnosťou a vlastnú reláciu, kde môžu ukázať svoj talent.

Súťaž je dobrovoľná a žiaci si dopredu pripravia texty k jednotlivým kolám súťaže. „Nie je to improvizácia. Všeličo sa môže stať, samozrejme, lebo jedna vec je byť pripravený a druhá mať informácie. Môže sa stať, že budú musieť aj improvizovať,“ povedala predsedkyňa odbornej poroty Alida Hižnayová. Súťažiaci by mali byť preto pokojní, pripravení, vedieť, čo ich vlastne čaká.

„Túto súťaž považujem za veľmi dobrú a praktickú súčasť každého začínajúceho alebo pokročilého moderátora,“ zakončil jeden zo súťažiacich.

 

 Pridaj komentár