Šéfredaktor Bárdy: Novinár dnes musí hlavne tvrdo pracovať

Na absolventov z Katolíckej univerzity v Ružomberku nedá Peter Bárdy dopustiť. Tí z nich, ktorí preňho pracujú, patria medzi najlepších.

Novinár Peter Bárdy je už šiesty rok šéfredaktorom portálu aktuality.sk. Počas jeho pôsobenia vo vedení sa médium v istých veciach zmenilo. „V prvom rade bolo potrebné napraviť si pokazené renomé. To sa neudeje zo dňa na deň. Ešte dnes nás možno niektorí vnímajú ako bulvárny portál,“ povedal Bárdy na margo jeho začiatkov v pozícii šéfa redakcie. „Aktuality prešli za posledných šesť rokov veľkými zmenami. Médium zo začiatku len kopírovalo agentúry, dnes si obsah vytvárame hlavne sami,“ vysvetlil. Takisto zdôraznil, že aktuality sa snažia prinášať čo najrýchlejšie, najaktuálnejšie a najobjektívnejšie spravodajstvo. Momentálne sú dvojkou v medzi spravodajskými webmi.

Na utorňajšiu diskusiu so študentmi prišla na univerzitu spolu s ním redaktorka Miroslava Kozáriková. Okrem práce redaktorky, v ktorej píše hlavne o témach zo života ľudí, je tiež editorkou webu aktuality.sk. V minulosti písala aj pre printový denník. Veci v online redakcii sú odlišné ako od tých v printovom médiu. Práca sa tu vytvára za pochodu,“ hovorí o rozdieloch, ktoré zaregistrovala. Vraví, že vo svojom povolaní je spokojná, nikdy vraj necítila žiadne autorské obmedzenia. Tvrdí, že vybrané témy musia byť najmä kvalitne spracované.

Peter Bárdy tiež rozprával o fungovaní jeho redakčného tímu, ktorí tvorí asi dvadsiatka novinárov. Patria doň aj niekoľkí absolventi žurnalistiky Katolíckej univerzity. „Najlepší pracovnici, ktorých som doteraz mal, boli študenti Katolíckej univerzity v Ružomberku. Vždy keď vidím v CV-čku, že je daný človek z tejto školy, má u nás veľkú šancu,“ povedal Bárdy. Objasnil tiež hlavné kritérium, ktoré musí mať podľa neho v súčasnosti profesionálny žurnalista: „Dobrý novinár musí hlavne tvrdo makať,“ zakončil.Pridaj komentár