Šéf Aktuality.sk Peter Bárdy: Chceme byť najlepší

Šéfredaktor druhého najčítanejšieho internetového portálu na Slovensku Aktuality.sk Peter Bárdy prednášal na Katolíckej univerzite v Ružomberku.

Ružomberok, 4. novembra 2014 –Peter Bárdy priblížil svoje pôsobenie v tomto online médiu, ktoré dosahuje 1,2 milióna návštevníkov mesačne.

Podľa slov Bárdyho sa vedenie usiluje o objektívny charakter internetového portálu Aktuality.sk. Snažia sa nepísať len o jednej strane, ale reálne pokrývať aj druhú stranu, aby čitateľovi priniesli najobjektívnejší obraz toho, čo sa práve deje.

Po nástupe Bárdyho na vedúcu funkciu sa v redakcii odohralo veľa zmien. „Zo začiatku médium kopírovalo správy z agentúrneho servisu. Dnes sme v štádiu, keď si 90 % vlastného obsahu, ktorý nám tvorí návštevnosť, vyrábame sami,“ povedal Bárdy, ktorý sám seba označil za veľkého odporcu krádeží obsahu.

Online žurnalistika je stresujúcejšia ako iné formy médií. „Keď sa niečo deje, deje sa to teraz a treba to riešiť. Počas dňa sa nerozoberá len jedna téma, ale mnoho aktuálnych tém, takže pracujeme bez prestávky,“ Petra Bárdyho doplnila jedna z redaktoriek, absolventka Katolíckej univerzity v Ružomberku, Miroslava Kozáriková.

Internetový portál Aktuality.sk je vlajková loď spravodajstva a magazínov spoločnosti Azet.sk a.s., ktorá je súčasťou najväčšieho vydavateľského domu v Európe Ringier Axel Springer. Peter Bárdy, ktorý pôsobí od roku 2008 na poste šéfredaktora internetového portálu Aktuality.sk, je novinár s dlhoročnými skúsenosťami z printových médií a tlačových agentúr. Orientuje sa na ekonomiku Európskej únie, politiku a problémy s nezamestnanosťou.

 

Petra MikulajčíkováPridaj komentár