Šéfredaktor portálu Aktuality.sk: Aj z nevybrúsených diamantov môžu vzniknúť kvalitní novinári

Z potenciálneho učiteľa histórie sa stal šéfredaktor najväčšieho internetového portálu Aktuality.sk. Jeho názory na online spravodajstvo si mohli vypočuť študenti Katolíckej univerzity (KU) v Ružomberku.

 RUŽOMBEROK, 4. november 2014 – V priestoroch Filozofickej fakulty KU začiatkom novembra prednášal šéfredaktor Aktualít.sk, Peter Bárdy. Vystúpil spoločne s redaktorkou tohto portálu Miroslavou Kozárikovou, ktorá je zároveň absolventkou KU.

Online žurnalistika je veľmi stresujúca a akčná. Obzvlášť, ak ide o najnovšie informácie, ktoré chceme predostrieť verejnosti ako prví,“ povedal na úvod Bárdy. „Mojim cieľom je vypracovať Aktuality.sk na úroveň lepšieho sme.sk, aj keď momentálne nemáme najmenšiu šancu konkurovať mu.“

Šéfredaktor uviedol, že by bol rád, keby sa mu podarilo vytvoriť internetové médium, kde budú ľudia vyhľadávať aktuálne spravodajské informácie. Čitateľom však nechce ponúkať bulvárne novinky. Faktom je, že vyše 80-90 percent obsahov článkov si vyrábajú jeho redaktori sami. Webstránka sa tak stáva autentickou.

„Aktuality.sk majú podľa môjho názoru stále bulvárny nádych, aj keď už cítiť určitý posun k serióznemu spravodajstvu. Dúfam, že tých posunov bude čoraz viac,“ povedala Barbora, študentka žurnalistiky.

Podľa slov redaktorky M. Kozárikovej ľudia stále vnímajú Aktuality.sk ako bulvár. Práve preto sa ich hlavnou doménou stalo spravodajstvo, ktorým si chcú získať dôveru čitateľov. „V žurnalistike trvá každá senzácia len desať minút, potom treba hľadať novú, čo je občas dosť náročné a vyčerpávajúce,“ doplnila Kozáriková. Podľa Bárdyho však práve táto náročnosť vedie k tomu, aby sa aj z „nevybrúsených diamantov“ časom stali skúsení novinári.

Aktuality.sk sú odnožou spravodajstva a magazínov spoločnosti Azet.sk. Patria pod záštitu najväčšieho multimediálneho domu v Európe, Ringier Axel Springer.

Alexandra JurišováPridaj komentár