Senát zvolil kandidáta na dekana jednohlasne

O vymenovaní zvoleného kandidáta musí ešte rozhodnúť veľký kancelár Katolíckej univerzity Bernard Bober.

Desiatka prítomných členov Akademického senátu FF KU zvolila jediného nominovaného kandidáta na dekana Mareka Babica. Nikto z prítomných nebol proti, ani sa nezdržal hlasovania. Jedenásty člen a zároveň kandidát sa hlasovania ani zasadnutia nezúčastnil.

„Je to pre mňa vzrušujúca a emotívne silná chvíľa. Neviem, čo na to povedať. Asi iba vďaka za dôveru. Beriem to ako zodpovednosť a záväzok zmobilizovať všetky dobré sily vo mne a znásobiť ich s tými, ktoré sú vo vás,“ povedal Babic bezprostredne po oznámení výsledku.

O budúcnosti nového dekana však definitívne rozhodne veľký kancelár Katolíckej univerzity Bernard Bober. Ten má právomoc zvoleného kandidáta neschváliť a vyhlásiť nové kolo volieb. Senát však v tomto kroku neočakáva komplikácie. Po odobrení kandidáta nového dekana inauguruje rektor univerzity Jozef Jarab.

Novozvolený kandidát chce vrátiť fakulte renomé a zabojovať o akreditáciu. Plánuje sa tiež stretnúť so zamestnancami, s jednotlivými katedrami a so študentmi a diskutovať  o tom, ako vidia budúcnosť fakulty oni.

Marek Babic je odborný asistent na Katedre histórie FF KU. Venuje sa dejinám a kultúre neskorej antiky a klasickým jazykom. Históriu študoval na Univerzite Komenského. Je ženatý a má tri deti.

 

Monika Ostrovská

Foto: Facebook.com

 Pridaj komentár