Slávnostným prípitkom otvorili kníhkupectvo don Bosco

V utorok 15. októbra slávnostne otvorili kníhkupectvo don Bosco, ktoré sa nachádza na prízemí univerzitnej knižnice Katolíckej univerzity v Ružomberku. Pozvaní hostia, študenti a verejnosť sa mohli ponúknuť rôznym občerstvením.

Privítanie hostí zástupcom, riaditeľom a vedúcou predajne, krátky prípitok, informácie a prehliadka po kníhkupectve, takto prebiehalo slávnostné otvorenie predajne don Bosco. K otvorenie patrila aj ochutnávka liturgických vín.

Kníhkupectvo don Bosco nie je len kníhkupectvom a predajňou, ale aj vydavateľstvom, ktorého riaditeľom je Ján Miško. Predajňa don Bosco v univerzitnej knižnici je už štvrtou prevádzkou a patrí medzi najväčšie kresťanské kníhkupectvá na Slovensku. Predajňa je otvorená šesť dní v týždni a je možné v nej platiť aj platobnými kartami. V kníhkupectve  nájdete náboženskú literatúru, ale aj svetové bestsellery. Nachádzajú sa tu aj odborné knihy, knihy na tému výchovy detí, vzdelávania a sociológiu. Široký sortiment tvoria tričká, bižutéria, sviečky, pohľadnice, vína a káva. Na obaloch kávy sa nachádzajú životopisy svätých.

Po ukončení slávnostného otvorenia a pri odchode z kníhkupectva don Bosco, každého čakala malá pozornosť. Zúčastnení na slávnostnom otvorení kníhkupectva si mohli vziať knižku, podľa svojho výberu od talianskeho kňaza a saleziána Bruna Ferrera.

Kníhkupectvo don Bosco je tu hlavne pre mladých ľudí, ale aj starších , ktorý potrebujú pomôcť a poradiť. Viac informácii o vydavateľstve a kníhkupectve don Bosco nájdete na webovej stránke www.ruzomberok@donbosco.sk.

Autor: Michaela BelkoťákováPridaj komentár