Smetný kôš niekomu neustále „prekáža“

 

Približne pred pol mesiacom sa po ulici Veternej v mestskej časti Kľačno prechádzal podgurážený mladík, ktorý prekacoval koše popri chodníku. Jeden z hodených košov poškodil auto, pričom jeho majiteľ vzhľadom k stavu auta si nenárokoval náhradu škody.

 

Prípad sa ale stáva aj v meste samotnom. Koľkokrát počas roka vidieť popri chodníkoch poprekacované koše aj na Mostovej ulici, alebo ulici Štefana Moysesa. Práve na tejto ulici je takmer stále prekotený jeden z košov. „Neviem, komu ten kôš neustále ruky podáva. Takmer každý týždeň, zväčša v utorok noci, je tento kôš prekotený. Ani si neviete predstaviť, aký rámus to spraví. Bývam na druhom poschodí, a je to neskutočné. O to viac, že neďaleko je policajná stanica. Kôš prekacujú zväčša mladí chlapci, podgurážení alkoholom, ktorí kôš prevrátia a nechajú ho tak,“ poznamenala obyvateľka bytovky, ktorá má vchod pri danom smetnom koši. „Vo štvrtok potom smetný kôš dávajú obyvatelia našej bytovky do pôvodného stavu. Niekoľkokrát sa stalo, že smetné koše boli poprekacované pozdĺž chodníkom až ku  tamtomu koňovi,“ ukázala obyvateľka mesta na koňa, ktorý sa nachádza na námestí Slobody.

 

Nielen kôš je tŕňom v oku

Obyvatelia mesta si v minulých týždňoch mohli cestou na vlakovú, alebo autobusovú stanicu všimnúť aj veľký reklamný transparent pútajúci na malý obchod, ktorý predáva ovocie a zeleninu. Daný transparent však niekomu prekážal a násilne ho zo zábradlia strhol a odniesol na neznáme miesto. „Je to nehorázne, čoho sú niektorí ľudia schopní. Jednalo sa o reklamu približnej veľkosti, ako má veterinárna klinika neďaleko odtiaľto, taktiež pri Váhu, ale pre istotu v bezpečnejšom prostredí, poniže zábradlia, nie na zábradlí, ako sme to mali my. Myslím si, že keby to majú tak, ako my, tak aj táto reklama by sa stala terčom útoku,“ povedal zdroj, ktorý si nežiada byť menovaný.Pridaj komentár