SP v biatlone pokračoval v Hochfilzene

Počas minulého víkendu pokračoval SP v biatlone pretekmi v rakúskom Hochfilzene. V úvodnom dni bol na programe šprint mužov a žien. V mužskej časti si najlepšie s traťou dlhou 10 km poradil Nemec Andreas Birnbacher, ktorý o 0,4 sekundy porazil najväčšieho favorita na víťazstvo Martina Fourcada z Francúzska. Tretí skončil Slovinec Jakov Fak. Zo Slovákov sa najvyššie dostal Matej Kazár, ktorý skončil na peknom 21. mieste. Z ďalších slovenských reprezentantov bol Pavol Hurajt 51., Miroslav Matiaško 65. a Tomáš Hasilla 78. V ženskom šprinte sa očakávalo víťazstvo Nórky Bergerovej, ktorá si minulý víkend pripísala víťazný hetrik. Na 7,5 km trati sa však pred favorizovanú Nórku dostala Bieloruska Darya Domračevová a Fínka Mäkärainenová. Na bodovaných pozíciach skončili aj tri slovenské biatlonistky Gereková (26.). Kuzminová (27.) a Chrapanová (37.).

V sobotu nastúpili pretekári na stíhacie preteky. V mužskej časti vyštartovali spolu Birnbacher a Fourcade. Ani jeden však nedokázal využiť 14-sekundový náskok, ktorí mali na štarte. Fourcade skončil 3., Birnbacher ešte o dve priečky nižšie. Z výhry sa napokon radoval v piatok tretí Slovinec Jakov Fak, ktorý vyhral o 0,9 sekundy pred Malyškom z Ruska. Slováci nebodovali, najvyššie skončil Pavol Hurajt na 45. mieste. V ženskej stíhačke  sa tiež nedarilo biatlonistke so štartovým číslom 1. Darya Domračevová skončila rovnako ako v mužskej časti Birnbacher na 5. mieste. Vyhrala Nórka Synnoeve Solemdalová, ktorá na prvej streľbe minula jeden terč, následne však strieľala čisto a s náskokom 30 sekúnd prišla do cieľa pred krajankou Torou Bergerovou  a Fínkou Mäkärainenovou.  Na skvelom 13. mieste skončila Anastasiya Kuzminová, bodovala aj Gereková, ktorá skončila na 35. mieste.

V nedeľu boli na programe prvé preteky štafiet. V mužskej štafete skončili Slováci na 7. mieste, čím si pripísali najlepšie umiestnenie vo Svetovom pohári. Vyhrali Nóri v zostave aj s legendárnym Bjoerdalenom. S 30-sekundovou stratou finišovali na 2. mieste Francúzi, tretí skončili Rusi. Výborný deň nórskeho biatlonu podčiarkla aj ženská štafeta, ktorá rovnako s 30-sekundovým náskokom triumfovali pred druhou Ukrajinou a  o 45 sekúnd pred štafetou Ruska. Slovenské pretekárky, ktoré museli absolvovať jeden trestný okruh, skončili na 8. mieste.

Svetový pohár pokračuje posledným kolom tohto kalendárneho roka už od štvrtku v slovinskej Pokljuke.