Spisovateľ Márius Kopcsay čítal na pôde Katolíckej univerzity

Slovenský prozaik Márius Kopcsay prijal pozvanie na besedu a zúčastneným prečítal ukážky z vybraných diel.

RUŽOMBEROK, 20. november 2013. Katedra slovenského jazyka a literatúry Filozofickej fakulty Katolíckej univerzity (FF KU) v Ružomberku organizovala autorské čítanie so slovenským spisovateľom Máriusom Kopcsayom.

Kopcsay zúčastneným prečítal na úvod úryvok z poviedky Zelené nebo z knihy Stratené roky. Neskôr predniesol krátke ukážky zo svojich románov s tematikou manželskej hádky a stretnutia s opitým susedom.

Študenti a vyučujúci kládli autorovi svoje otázky v priebehu celej besedy. „Lepšie sa píše vtedy, keď človek nie je pod tlakom. Lepšie je dať si pauzu a počkať kým sa príbeh začne sám tvoriť v hlave,“ odpovedal Kopcsay na otázku, čo robí keď mu dochádzajú nápady. Autor rozprával o svojich spisovateľských začiatkoch a tiež o súčasnej práci v denníku Plus Jeden Deň: „Práca v bulvárnom denníku je pre spisovateľa požehnaním a je to vynikajúca inšpirácia.“

Beseda sa konala v priestoroch FF KU a spoluorganizátorom podujatia bol Vladimír Barborík – spolupracovník Katedry slovenského jazyka a literatúry.

Márius Kopcsay sa narodil 21. apríla 1968 v Bratislave. Je laureátom súťaže Anasoft litera, v ktorej mal nominované diela Domov, Zbytočný život, Mystifikátor a Medvedia skala. Okrem nich vydal zbierky poviedok Kritický deň, Stratené roky a najnovšiu knihu Veselé príhody z prázdnin. V súčasnosti pracuje ako novinár v denníku Plus Jeden Deň.Pridaj komentár