Šport na Katolíckej univerzite v Ružomberku pomaly upadá

Atraktivita športových podujatí venovaných študentom Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU) klesá. Aj napriek tomuto trendu sa Univerzitné pastoračné centrum Jána Vojtaššáka (UPaC) snaží ponúkať širokú paletu aktivít.

Stolný tenis, futsal, volejbal, basketbal. To je len základ športových možností možností, ktorými sa UPaC snaží naplniť voľný čas študentov. Počet záujemcov o tieto druhy športu však klesá. To sa potvrdilo aj na nedávno skončenom stolnotenisovom turnaji. Na ňom sa mohli zúčastniť študenti a pedagógovia pôsobiaci na KU. „Dokopy sa tu dnes zišlo 19 účastníkov, z toho šesť dievčat,“ rozrozprával sa organizátor podujatia Dušan Galica. „Vzhľadom na veľkosť KU je to pomerne malá účasť. Myslím si, že na univerzite máme viac talentov, čo by sa mohli prihlásiť,“ uzavrel Galica. Víťazmi sa stali Peter Luha v mužskej kategórii a ženskú súťaž ovládla Erika Žolnová.

Bol to už v poradí štvrtý ročník tohto podujatia. No kým minulé roky sa konal dvakrát do roka, teraz sa zredukoval iba na jeden turnaj za školský rok.

Aj ostatné podujatia hlásili znížený záujem. Napríklad na florbalovom turnaji, organizovanom športovým klubom KU a UPaC, sa zúčastnili len tri mužstvá. Okrem malého počtu účastníkov pribudli aj organizačné problémy. „Keď sme prišli, telocvičňa bola zamknutá a nedala sa odomknúť,“ povedal jeden z účastníkov. „Následne kvôli búrke nešli svetlá. Našťastie všetko časom začalo fungovať a turnaj sa mohol odohrať,“ dodal na záver.

Okrem spomínaných turnajov organizuje UPaC každý týždeň športové aktivity. V utorok, stredu a vo štvrtok v telocvičniach Rybárpole a Bystrická 2 futsal, volejbal a basketbal.Pridaj komentár