Študent študentovi- aj medovník pomôže

Univerzitné pastoračné centrum Jána Vojtaššáka spolu so študenti Katolíckej univerzity v Ružomberku sa rozhodli podporiť sociálne slabších študentov predajom medovníčkov.

RUŽOMBEROK – V stredu 11. decembra 2013 sa konal projekt adventnej pomoci študentom Katolíckej univerzity zo sociálne slabších rodín. Iniciátorkou bola Mária Buvalová, študentka Pedagogickej fakulty KU.  „Nápad vznikol z mojej hlavy. Ja som chcela najprv u nás v dedine organizovať podobnú vec , ale sa to nepodarilo,“ povedala Buvalová.

Medovníčky sa predávali vo foajé Pedagogickej fakulty KU za ľubovoľný príspevok. Podľa slov iniciátorky sa predalo veľa medovníkov a bolo vidno, že študenti našej školy držia spolu aj v takýchto chvíľach.

„Aj ja som pomáhala zdobiť tie medovníčky a bolo fajn takto pomáhať ľuďom. Nakoniec som si aj kúpila jeden  a ten niekomu darujem,“ vyjadrila sa študentka Alžbeta.

Mária Buvalová sa pečeniu medovníkov venuje už od detstva. V roku 2008-2009 sa so súrodencami zúčastnili súťaže, kde sa umiestnili na druhom mieste v Celoslovenskej súťaži v pečení a zdobení medovníkov. O rok na to si odniesli prvenstvo, keď vyrobili trojrozmernú detskú izbu.Pridaj komentár