Študenti a dôchodcovia budú cestovať vlakom zadarmo

Mesiac november prináša novinku v cestovaní. Študenti a dôchodcovia, budú od 17. novembra cestovať  vlakom zadarmo. Na to aby mohli cestovať zadarmo, však musia splniť niekoľko podmienok.

vlaky

Hlavnou podmienkou na získanie lístka, kde bude „svietiť“ suma 0.00 €, je vlastniť preukaz.  Koncom októbra spustila Slovenská železničná spoločnosť registráciu na bezplatnú prepravu vo svojich pokladniciach. Na vybavenie preukazu je potrebné doniesť k pokladnici občianky preukaz, fotografiu a žiadanku ktorú potvrdí škola.

,, Som rád, že budeme mať cestovanie zadarmo, ale to, že budem musieť vybavovať ďalšiu kartičku ma trochu hnevá. Už aj tak mám málo času popri škole. No budem sa snažiť si ten čas na to nájsť. Veď ide o moje dobro. No vadí mi to, že budeme môcť byť len v II. triede. Tam budú vlaky riadne vyťažené“, hovorí Vladimír, študent urgentnej zdravotnej starostlivosti.

Študentka psychológie Petra sa stotožňuje s názorom, že železnice nemajú kapacitu na to, aby sa cestovalo zadarmo. Cestovanie vlakom po sedemnástom novembri, prirovnala ku cestovaniu v Bangladéži.

Podľa vyjadrení slovenskej železničnej spoločnosti, pribudne od štrnásteho decembra na koľajniciach 103 vlakov navyše. Vlaky však nebudú zvýhodnené len pre dôchodcov a študentov, ale štát myslel aj na pracujúcich. Im plánujú poskytnúť zľavu z 30% na 50%.

 

Viktória GaľováPridaj komentár