Študenti darovali krv na Katolíckej univerzite

Na začiatku decembra, sa na Katolíckej univerzite uskutočnila akcia s názvom ,,Adventná kvapka krvi“. Mladí ľudia a zamestnanci  tak  mohli od 7:00 do 12:00, darovať život zachraňujúcu tekutinu v priestoroch Univerzitného pastoračného centra.

stažený soubor (1)

 

Na Slovensku sa každoročne spotrebuje až 180 000 jednotiek krvi. Celosvetovo je za jeden rok pacientom podaných viac ako 26,5 milióna jednotiek krvných zložiek. Preto je potrebné krv, ak je možnosť, darovať. Od rána pri dverách Univerzitného pastoračného centra, postával rad ľudí, čakajúcich na odber krvi.

,,Ponáhľala som sa ráno len preto, aby som nestála v dlhom rade. Vyšetrenie prebehlo vcelku dobre, mohla som darovať krv. Je to pre mňa akýsi druh poslania.“ vyjadrila sa budúca učiteľka Lenka.

Iným sa zase páčili pohodlné ležadlá. ,,Po  vyšetreniach som si ľahol do pohodlného ležadla. Páčil sa mi ochotný personál, aj to, ako im práca išla.“ povedal tretiak Martin.

,,Ja som krv darovať nemohla. Mám bohužiaľ málo železa. Je mi to ľúto. Chcela som pomôcť aj ja.“ nechala sa počuť študentka politológie Marta.

Pred dvanástou však už personál musel brzdiť darcov, a tak, tí čo prišli neskôr sa už na rad nedostali.

 

Viktória Gaľová

 

 

Univerzitné pastoračné centrum

Univerzitné pastoračné centrum  zabezpečuje duchovnú starostlivosť o študentov, zamestnancov a pedagógov Katolíckej univerzity. UPaC sa charakterizuje ako centrum prijatia a chce byť srdcom univerzity. Cieľom UPaC je prispieť k budovaniu vzťahov vo všetkých rozmeroch a vytvárať jednotu porozumením a spoluprácou.Pridaj komentár