Študenti formou zbierky pomáhali sociálne slabším rodinám

Na Katolíckej univerzite (KU) v Ružomberku sa v dňoch 9. – 15.12. 2013 uskutočnil prvý ročník zbierky školských pomôcok pre deti zo Sýrie a sociálne slabšie rodiny zo Slovenska.

Počas tohto týždňa sa študenti, ale aj široká verejnosť zapojili do zbierky školských pomôcok pre rodiny v núdzi. Pomoc nebola určená len pre sociálne slabšie rodiny zo Slovenska, ale aj pre deti zo Sýrie.

„Do zbierky sa zapájali študenti, ale aj verejnosť. Informácie o zbierke školských pomôcok boli na plagátoch a taktiež sme to hlásili v univerzitnej kaplnke. Na chodbách KU boli umiestnené papierové krabice, do ktorých ľudia prispievali určitými drobnosťami,“ povedal duchovný otec Róbert Slotka.

Vyzbierané školské pomôcky budú predané za symbolické ceny v diecéznych centrách Slovenskej katolíckej charity (SKCH). Výťažok zo zbierky bude odoslaný charite do Libanonu.

„Nápad pomôcť deťom v sociálne slabších rodinách a deťom v Libanone je výborná alternatíva. Rodiny majú často problém dieťa dostatočne pripraviť do nového školského roka, či už po stránke praktickej alebo finančnej. Zúčastňujem sa pravidelne rôznych dobročinných zbierok, ktoré sú určené pre sociálne slabšie rodiny. KU je výborným miestom, kde je dostatok študentov, ktorí sú ochotní v takýchto situáciách pomôcť,“ povedala študentka KU Simona Vozafová.

Darcovia mohli prispieť použitými pomôckami, ako sú napríklad funkčné perá, farbičky, pravítka, zošity, ale aj zachovalé školské tašky.

SKCH poskytuje charitatívne, sociálne, zdravotnícke a výchovno-vzdelávacie služby ľuďom v núdzi bez ohľadu na rasu, národnosť, vierovyznanie a politické zmýšľanie.

Autor: Michaela BelkoťákováPridaj komentár