Študenti hľadajú cestu, ako sa učiť

Poradenské centrum Katolíckej univerzity v Ružomberku pre študentov pripravilo sériu seminárov zameraných na učenie. Cieľom seminárov je poradiť študentom, ako sa efektívne učiť, rozvrhnúť si čas či ako zvládať stres.

RUŽOBMEROK, 8. október – Tento týždeň sa v priestoroch Poradenského centra KU stretli študenti s psychologičkou Janou Bachanovou na seminári zameranom na zlepšenie pamäte. Cieľom tohto semináru bolo priblížiť študentom základy zlepšovania pamäti, pamäťové techniky či stratégie pre lepšie zapamätávanie.

Učebné osnovy nezahŕňajú návod na efektívne učenie. ,,Nikto nás v škole neučí, ako sa máme učiť, ako si vytvárať asociácie. Učia nás iba to, čo sa máme učiť,“  tvrdila psychologička. Podľa jej slov, majú študenti snahu absorbovať veľké množstvo informácií. Preto je dôležité, aby boli študenti oboznámení s metódami, ktoré by zefektívnili učenie.

Seminár bol vedený formou diskusie. Zahŕňal aj praktickú časť, kde si študenti vyskúšali rôzne techniky zapamätávania, ktoré neskôr môžu využívať pri štúdiu.  ,,Pamäťové techniky, o ktorých som sa na seminári dozvedela,  ma veľmi zaujali a určite ich využijem počas skúškového obdobia,“ dodala študentka Nikola.

Poradenské centrum KU vzniklo v akademickom roku 2011/2012. Poradenstvo a pomoc študentom poskytuje dodnes. Odborný poradenský tím v minulom akademickom roku organizoval seminár o sebavedomí Tento rok sa poradenské centrum rozhodlo zaviesť systém seminárov, ktoré sú zamerané na učenie a tak môžu pomôcť študentom k efektívnejšiemu štúdiu.

 

Barbora KubovováPridaj komentár