Študenti Katolíckej univerzity myslia aj na druhých

Vôňa medovníkov pritiahla nejedného študenta ochotného prispieť aj svojou troškou tým, čo to potrebujú.

RUŽOMBEROK, 11. decembra 2013 – V tento deň sa v priestoroch Katolíckej univerzity šírila vianočná atmosféra. Prispel k tomu aj projekt Študent študentovi – predaj medovníkov, ktorý bol vytvorený, aby pomohol sociálne slabším študentom Katolíckej univerzity. Projekt zorganizovalo Univerzitné pastoračné centrum Jána Vojtaššáka v spolupráci so študentmi. Samotný predaj medovníkov už bol len vrcholom niekoľkotýždňovej spolupráce, kedy mali študenti možnosť trikrát do týždňa pomôcť s pečením a zdobením.

Cieľom tohto projektu bolo predať čo najviac medovníčkov a dobrovoľným príspevkom tak podporiť študentov,“ vyjadrila sa dobrovoľníčka Martina.

Predaj medovníkov na pomoc študentom sa uskutočnil po prvýkrát a u mnohých študentov vyvolal pozitívne ohlasy: „Je dobré, že sa na „KU-čke“ takéto projekty organizujú. Veď Vianoce sú aj o tom, byť tu pre druhých a pomôcť tým, čo to potrebujú,“ uviedol jeden zo študentov, Jakub.

Univerzitné pastoračné centrum pôsobí na Katolíckej univerzite od roku 2002. Za ten čas prešli rôznymi zmenami a zorganizovali nejeden projekt. Z nich sa mnohé stali pravidelnými programami pre študentov: mládežnícke sväté omše, adorácie, školy Svätého písma, filmové večery, výlety a veľa iných.Pridaj komentár