Študenti katolíckej univerzity prekonali vlastných vyučujúcich

Tréningové ihrisko futbalového klubu MFK Ružomberok sa 25. Septembra 2013 stalo dejiskom zápasu medzi zamestnancami a študentmi Katolíckej univerzity v Ružomberku (KU). Študenti zdolali zamestnancov univerzity 10:3.

Už po niekoľkých minútach bolo vidieť, že mladší, rýchlejší študenti budú mať navrch. Dostávali sa do šancí, neskôr i do gólového vedenia, ktoré postupne zväčšovali, ale ani vyučujúci a zamestnanci KU sa nenechali zahanbiť. Hneď svojou prvou väčšou šancou poslali brankára študentov na striedačku, keďže dostal bolestivú strelu z malej vzdialenosti. Našťastie sa nič vážnejšie nikomu nestalo a neskôr sa vrátil do hry. Zamestnanci KU vzhľadom na vek voči študentom dokázali i kombinovať, potrápiť brankára svojimi strelami, streliť tri góly i jedno brvno. To však nestačilo na študentov, z ktorých mnohí hrávajú futbal pravidelne za rôzne kluby na Slovensku. Jedným z nich je i Michal Novák, študent 1. ročníka Pedagogickej fakulty, učiteľstvo geografie a biológie, hráč treťoligového klubu ŠK Milénium Bardejovská Nová Ves, ktorý v zápase zaznamenal 4 góly a niekoľko asistencií.

Ako hráč 3. ligy, ako by si hodnotil futbalovú úroveň tohto zápasu?

Niektorí ma milo prekvapili a hrali naozaj dobre. Zahral som si a so zápasom som naozaj spokojný.

Čo povieš na súpera, ktorý inkasoval 10 gólov?

Ako som spomínal, niektorí tam hrali dosť dobre. Teším sa, že niektorí protihráči mi budú už zajtra prednášať na hodinách.

Krátky rozhovor nám poskytol i Mgr. Miroslav Balšínek, ktorý má na starosti športovú činnosť na univerzite. Dúfa, že naši študenti budú pravidelne trénovať na blížiace sa športové turnaje či ligy, ktoré našu univerzitu čakajú. „Aby sme nemuseli z nich odchádzať kanálmi…“, poznamenal na koniec.Pridaj komentár