Študenti KU tešili okoloidúcich objatiami

RUŽOMBEROK – Objatia sú dôležité. O tom sa mohli presvedčiť aj ľudia, ktorí sa zúčastnili akcie, ktorej sloganom bolo Prebuď v sebe dieťa a objím svet.

V utorok 6. mája sa konala akcia s názvom Objatie ruší zajatie, na ktorej sa mohli podieľať aj študenti KU ako dobrovoľníci. Organizátorom bola Slovenská asociácia študentov a absolventov psychológie (SAŠAP). Úlohou tejto akcie bolo chodiť po námestí s transparentmi a objímať náhodných okoloidúcich ľudí, a tak im robiť radosť.

„Na túto akciu ma zavolali kamaráti psychológovia. Najprv som sa zdráhala, lebo som si myslela, že ľudia na uliciach to nepochopia,“ povedala zúčastnená študentka Klaudia. Taktiež dodala, že neľutuje svoju účasť.

„Príjemne ma prekvapila takáto aktivita v našom meste a som rada, že aj študenti dokážu rozdávať nezištne radosť, napríklad aj objatím,“ povedala okoloidúca Mária.

Slovenská asociácia študentov a absolventov psychológie (SAŠAP) je občianske združenie založené v roku 2009. Od roku 2011 je členom Európskej federácie združení študentov psychológie (EFPSA). Medzi primárne ciele SAŠAP-u patrí vytváranie väzieb medzi študentmi z rôznych katedier a univerzít na Slovensku, podporovanie výmeny informácií a iné.Pridaj komentár