Študenti organizovali vianočné trhy aby pomohli deťom

V budove Filozofickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku (FFKU) sa v stredu 11. decembra konali vianočné trhy. Výťažok z akcie putoval na podporu Detského centra v Ružomberku.

Túto akciu organizovala Slovenská asociácia študentov a absolventov psychológie (SAŠAP). „Predávame predmety, ktoré sme vyrábali sami, ale boli sme aj v detskom centre, kde sme s deťmi spolupracovali v tvorivých dielňach, a preto sa tu nachádzajú aj tieto predmety,“ povedala študentka Daniela Martoníková, ktorá sa spolupracovala na akcii.

Trhy sa začali o 12. hodine a trvali do 18. hodiny. Predajcovia prezradili, že sa im dobre predáva a majú z akcie dobrý pocit. Záujemcovia si mohli kúpiť koláče, nealkoholický punč, horúcu čokoládu, náušnice, náramky, plyšové hračky či vybrať si nejakú knihu z bazáru. Súčasťou trhov bola aj tombola, v ktorej boli ceny ako poukaz na skipasy, lístky do aquaparku či kozmetické balíčky.

„Bola tam skvelá atmosféra a potešila ma takáto akcia. Koledy a vôňa dobrôt a punču bola úžasná. Neodolala som pri vstupe do budovy,“ povedala študentka filozofickej fakulty, Miroslava.

„Trhy asociácia organizovala prvýkrát, ale pre veľký úspech by sme chceli aby sa z nich stala tradícia. Pripravovali sme sa na ne už mesiac dopredu. Najmä sme zbierali veci do tomboly,“ dodala Martoníková.

Ján ZošákPridaj komentár