Študenti pomáhajú študentom – cez medovníčky

Univerzitné pastoračné centrum Jána Vojtaššáka sa rozhodlo podporiť projekt Študent študentovi. Preto už dva týždne v jeho priestoroch rozvoniavajú čerstvé medovníčky.

RUŽOMBEROK, 26. novembra 2013 – Študent študentovi je projekt, ktorý má pomôcť sociálne slabším študentom Katolíckej univerzity v Ružomberku. Iniciátorkou je Mária Buvalová, študentka Pedagogickej fakulty KU. Podobnú charitatívnu akciu zameranú na pečenie a zdobenie medovníkov chcela zorganizovať už v minulosti. Až otec Jozef, kňaz UPaC, pomohol k jej realizácii.

 Medovníčky piekli a zdobili dobrovoľníci trikrát do týždňa. „Ja veľmi rada pečiem. A teším sa, že práca na medovníčkoch spojila ľudí, ktorí sa ich chcú naučiť piecť a zdobiť,“ okomentovala projekt Buvalová.

Pečenie medovníkov sa v UPaC konalo po prvýkrát. Dobrovoľníčka Ivana neskrývala svoje nadšenie: „Podľa mňa je táto akcia veľmi dobrý nápad, ako zaujať študentov a využiť ich kreativitu pre dobrú vec a pomoc druhým. Som veľmi dojatá,“ vyjadrila sa.

Medovníčky sa budú predávať za ľubovoľný príspevok v stredu 12. decembra v spoločenských priestoroch pedagogickej fakulty.

Mária Buvalová sa pečeniu medovníkov venuje už od základnej školy. So svojimi súrodencami sa zúčastnila na rôznych súťažiach. V roku 2008-2009 sa umiestnili na druhom mieste v Celoslovenskej súťaži v pečení a zdobení medovníkov. O rok na to si odniesli prvenstvo, keď vyrobili trojrozmernú detskú izbu.Pridaj komentár