Študenti pomoc v Poradenskom centre počas skúšok až tak nevyhľadávajú, skôr sa prídu pochváliť

Študenti ružomberskej univerzity počas skúškového obdobia nemajú až také veľké problémy s učením, dokážu odbúrať stres a vo väčšine prípadov sú úspešní.

Skúškové obdobie je slovným spojením, ktoré na mnohých pôsobí hrôzostrašne, až odpudivo. Študenti našej univerzity mali aj počas tohto skúškového obdobia možnosť vyhľadať pomoc v Poradenskom centre . V porovnaní so semestrom odborníci v Poradenskom centre zaznamenali počet poskytnutých služieb o niečo nižší než cez semester. Ako uviedla psychologička Mgr. Radka Golianová, dôvodom je najmä to, že v týchto dňoch venujú študenti veľmi veľa času príprave na skúšky, teda nemajú čas na pravidelné konzultácie.

Aj napriek tomu, že je to obdobie trápenia a jednotlivec prežíva ťažké depresie či začína o sebe pochybovať, sa študenti snažia krízové situácie zvládnuť s prehľadom. „Dnes sa na jednu skúšku učím pár dni v predstihu, hlavne po nociach. No ak som si už vážne nevedela pomôcť, tak som zvykla vyhľadať pomoc v Poradenskom centre kde ma naučili ako si pri učení zvoliť správny systém učenia,“ vyjadrila sa študentka Veronika.

„Niektorí študenti, s ktorými sme spolupracovali počas semestra, sa v Poradenskom centre zastavia po skúške, aby sa pochválili s výsledkom. To nás samozrejme vždy poteší. Iní študenti, ktorí už zvládli skúšky, vyžívajú svoj voľný čas tak, že sa prídu informovať ohľadom kariérového poradenstva alebo možností rozvoja osobnosti,“ dodala Golianová.

Veľkým plus pre Poradenské centrum je príprava rôznych seminárov pred skúškovým obdobím, kedy študenti potrebujú najviac bojovať so stresom. Študenti majú možnosť konzultovať problémy s učením a stresom s odborníkmi v centre a tak zefektívniť svoju prípravu na skúšky. Poradenské centrum je však prirodzene otvorené aj pre tých študentov, ktorí potrebujú počas skúškového obdobia pomoc a podporu so zvládaním skúšok, efektívnym učením, stresom či inými ťažkosťami.

Autor:  Miroslava Jančulová

Foto:  autorPridaj komentár