Študenti pracujú na nových reláciách

V pondelok 18. novembra 2013 zasadala študentská redakčná rada, ktorá pripravuje nové relácie „Na slovíčko“ a Filmshot.

Po prvýkrát zasadala redakčná rada novozriadenej TV Unica, na ktorej sa rozprávalo aj o príprave nových relácií. „Vznik nových relácii nebol môj nápad, bol to podnet z katedry žurnalistiky, aby sa rozširovala televízna tvorba. Predovšetkým, aj samotní študenti chcú vyrábať niečo nové,“ povedal odborný asistent Peter Kravčák.

Dve nové relácie „Na slovíčko“ a Filmshot nebudú vychádzať pravidelne s televíznymi novinami KU. Pravidelnosť týchto relácií závisí od študentov, ako budú k tomu pristupovať a pracovať. Dôležité je však, či tieto relácie zaujmú študentov Katolíckej univerzity v Ružomberku.

Filmshot je nová relácie o aktuálnych filmových novinkách, ktoré si v čase premiéry môžete pozrieť v ružomberskom kine Kultúra. Relácia ukáže filmové novinky na traileroch a ponúkne krátky komentár, v ktorom redaktor film zhodnotí.

Diskusná relácia „Na slovíčko“ patrí medzi publicistickú a tematickú reláciu a vznikla v rámci ročníkovej práce, aby si študenti skúsili niečo iné okrem spravodajstva.

„Je v pláne, aby stránky Zumagu, televízie a rádia patrili pod katedru žurnalistiky, ale snažíme sa ich zrealizovať tak, aby boli jednotné. Nové webstránky bude mať Zumag, rádio Pulz aj televízia UNIKA. Diskutujeme o tom, či zachováme stránku media.ku,“ dodal Peter Kravčák.

Názov novej televízie UNIKA si študenti vytvorili sami. Prostredníctvom stránky na facebooku mali možnosť ostatní študenti nový názov televízie odsúhlasiť, prípadne skritizovať.

Autor: Michaela BelkoťákováPridaj komentár