Študenti sa bavili na Beánii

RUŽOMBEROK, 13. novembra – V športovej hale Koniareň sa dnes konala Beánia Party 2012 KU. Vystúpila skupina Verona a o tanečnú zábavu sa postaral DJ EKG.

Akciu, ktorú organizovalo už po siedmykrát Univerzitné pastoračné centrum Jána Vojtaššáka (UPaC) pri Katolíckej univerzite (KU) v spolupráci s rádiom Pulz, otvorili vystúpenia divadiel ANIMA a UPaC. Predstavili sa hudobné či dramatické zoskupenia, ktoré početný dav zabávali. Väčšina ľudí s nadšením očakávala hlavnú hviezdu večera – skupinu Verona, ktorá nesklamala a návštevníkov potešila svojimi najväčšími hitmi.

Mnohí zo zúčastnených boli na akcii tohto druhu prvý raz a veľmi sa tešili na to, čo si pre nich organizátori pripravili. „Na Beánii sa mi páčilo, čakala som akciu takéhoto charakteru, a keďže som sa jej zúčastnila prvýkrát, som veľmi rada, že sa moje očakávania naplnili,“ vyjadrila sa jedna z účastníčok podujatia. Iné stanovisko zaujalo ďalšia študentka: ,,Páčilo by sa mi, keby bola budúcoročná Beánia usporiadaná formou plesu ako v iných mestách. Sklamalo ma, že v Ružomberku to takto neprebieha.“

Po polnoci parket roztancoval DJ, ktorý je považovaný za jedného z najžiadanejších slovenských DJ-ov, DJ EKG. Hlavným elementom jeho vystúpenia bola laserová show, ktorá zaujímavo ozvláštnila podujatie. Študenti sa aj napriek zákazu predaja a vnášania tvrdého alkoholu do areálu rozhodli, že toto nariadenie nebudú rešpektovať a na akciu sa dostavili so značným množstvom alkoholu v krvi.  Významnejšie však nenarušili priebeh Beánie, a tak názory na jej priebeh boli zväčša pozitívne. Za negatívny jav mnoho ľudí považovalo len nekvalitné ozvučenie. „Ozvučenie bolo veľmi slabé. Ak ste sa chceli zabaviť, museli ste byť úplne vpredu,“ zhodnotil vzniknutú situáciu študent KU. O plynulý chod podujatia sa starali zamestnanci súkromnej bezpečnostnej služby.

Športová hala sa začala vyprázdňovať až v skorých ranných hodinách.  Aj napriek svojskej zábave niektorých študentov sú organizátori akcie spokojní a hodnotia ju kladne. „Na tanečnej ploche sa bavilo viac ako 700 ľudí, ktorí prišli a urobili skvelú atmosféru. Vynikajúce vystúpenia kapiel na čele s Veronou a DJ-om EKG si každý z nich vychutnával naplno,“ vyjadril sa Rastislav Kuba, jeden z organizátorov.

Beánie sa konajú každý rok v období novembra v univerzitných mestách. Cieľom akcie je oficiálne privítať nových prvákov a uviesť ich do chodu vysokoškolského života. Pripraviť takýto druh podujatia nie je vôbec jednoduché, organizátori sa tým zaoberajú už niekoľko mesiacov vopred. Je na nich, či bude vstup podmienený spoločenským oblečením alebo pôjde o diskotékovú zábavu. Keďže viacerí študenti sa vyjadrili, že pokladajú za správnejšie, aby Beánia prebiehala formou plesu, je na zvážení organizátorov, či si tento podnet zvážia v kladnom zmysle.

Foto: ShotProPridaj komentár