Študenti sa formou prednášky dozvedeli viac o prijímacích pohovoroch

Poradenské centrum Katolíckej univerzity (KU) v Ružomberku zorganizovalo prednášku ako nepohorieť na prijímacom pohovore. Prednášajúcou bola pracovníčka poradenského centra Katarína Markovičová.

 Prednáška, ktorá trvala približne hodinu, poskytla študentom informácie, ako postupovať pri pracovných pohovoroch. Študenti sa dozvedeli aj to, že dôležitým bodom na pohovore je vytvoriť si čo najlepší a dôveryhodný obraz o sebe pred kompetentným.

„Cieľom každého pohovoru je získať, poskytnúť informácie hlavne o sebe a posúdiť osobnosť uchádzača. Šancu uspieť na pohovore zvyšuje motivácia,  prednosti uchádzača, životné úspechy, životopis respektívne motivačný list. Dôležité je aj rýchlo a plynule odpovedať na otázky, ktoré sú predkladané,“ vyjadrila sa Katarína Markovičová.

Spomenutá bola aj improvizácia, ktorá je na pohovoroch neprípustná. Taktiež si poslucháči vypočuli, ako prebieha pozvanie na pohovor. Na pohovor sú pozvaní viacerí kandidáti, medzi ktorými sa uskutoční tradičný výberový proces.  Pripraviť sa treba aj na otázku: „prečo chcete pracovať pre našu spoločnosť?“ zdôraznila Katarína Markovičová. Spomenuté boli aj informácie, ktoré pomáhajú podať čo najlepší výkon na pohovore. Napríklad je potrebné rozvíjať dialóg, nadviazať kontakt, podať ruku, očný kontakt, vyvarovať sa frekventovaným slovám a hlavne neskákať do reči.

„Vyštudovala som strednú odbornú školu obchodnú a informácie týkajúce sa pohovoru neboli pre mňa neznáme. Myslím si, že zorganizovať túto prednášku bola dobrá alternatíva. Mnohí študenti, ale aj ja sme sa dozvedeli ďalšie nové informácie, ktoré v budúcnosti určite využije každý študent,“ podotkla študentka Mária.

Poradenské centrum (KU) vzniklo v akademickom roku 2011/2012. Slúži študentom a poskytuje im komplexné psychologické poradenstvo, pomoc a podporu v rôznych situáciách.

Autor: Michaela Belkoťáková

stres-z-pohovoru1Pridaj komentár