Študenti sa pripravujú na zamestnanie

Ružomberok- Poradenské centrum Katolíckej univerzity (KU) zorganizovalo Týždeň prípravy na zamestnanie. Od 30. apríla do 4. mája 2012 boli študentom k dispozícii odborní pracovníci, ponúkali kariérne poradenstvo a konzultáciu životopisu.

Týždenný plán akcií bol určený študentom, ktorí sa chcú dozvedieť viac o fungovaní v praxi. Pracovníci centra pripravili prednášky v oblasti prípravy na zamestnanie, podnikanie a práce v zahraničí. „Orientujeme sa na praktické kroky, ktoré človek musí urobiť predtým, ako získa zamestnanie. Najskôr musí vedieť sám, čo by chcel robiť, preto sme v spolupráci so psychológmi pripravili možnosť otestovať svoju osobnosť z aspektu kariéry,“ uvádza koordinátorka a odborníčka na kariérové a sociálno-právne poradenstvo Katarína Markovičová. Študenti sa mohli dozvedieť, aké kvality je vhodné vyzdvihnúť počas prijímacieho pohovoru a naopak, na čom by mali ešte počas štúdia popracovať. Dôležitou súčasťou pri vstupe do zamestnania je správne zostavenie životopisu. Ten mali študenti možnosť osobne konzultovať s odborníkom aj v rámci Týždňa prípravy na zamestnanie. Vzorové dokumenty sú vždy záujemcom k dispozícii v centre.

Študenti, ktorí už počas štúdia myslia na uplatnenie v praxi, môžu využiť tréningy v kariérovej poradni. Ako uvádza oficiálna stránka centra, poradenstvo je pre študentov a absolventov KU bezplatné.Pridaj komentár